اخبار استان ها

اقدامات مجرمان در تصرف اراضی ملی نگران کننده است

اقدامات مجرمان در تصرف اراضی ملی نگران کننده است
ایسنا/کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اقدامات افراد سودجو و مجرمین در سال های اخیر در تصرف اراضی ملی نگران کننده است و باید یک همت ملی در این راستا شکل گرفته و همه متولیان از سه قوه پای کار آمده تا این ماموریت به نحو شایسته ای انجام و منابع ملی حفظ شود.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز ۱۶ شهریورماه در مراسم رونمائی از سامانه مدیریت پنجره واحد زمین در استان کرمان اظهار کرد: یکی از مسائل مهم که معاونت پیشگیری از جرائم دنبال می کند، جلوگیری از زمین خواری است و این ماموریت از ماموریت های مهم قوه قضائیه است.
وی ادامه داد: هدف این است بتوانیم منابع طبیعی و عرصه های دولتی را به عنوان سرمایه ملی حفظ کنیم تا ضمن بهره برداری صحیح از این اراضی از آنها حراست نموده و در اختیار نسل بعدی قرار بگیرد.
حمیدی تصریح کرد: اقدامات افراد سودجو و مجرمین در سال های اخیر در تصرف اراضی ملی نگران کننده است و باید یک همت ملی در این راستا شکل گرفته و همه متولیان از سه قوه پای کار آمده تا این ماموریت به نحو شایسته ای انجام و منابع ملی حفظ شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: قوه قضائیه وظیفه برخوردی دارد و در این زمینه باید با سرعت و کیفیت به پرونده ها رسیدگی شود تا زمینه ارتکاب جرائم از بین برود. ضمن اینکه اولویت همیشه بر پیشگیری در این زمینه بوده و باید اولویت کار همه دستگاه ها پیشگیری و انجام نظارت های میدانی و اقدام به موقع باشد.
وی اظهار کرد: اگر به موقع با تصرفات اراضی ملی برخورد لازم صورت گرفته بود، شاهد وضعیت کنونی نبودیم و اینکه بخواهیم با هزینه های سنگین، رفع تصرف کنیم؛ در ساخت و سازها نیز همینگونه است و قلع و قمع ها منجر به از بین رفتن سرمایه هایی می شود و چاره ای نیست در حالی که باید از ابتدا جلوی آنها گرفته می شد.
حمیدی بیان کرد: باید همه دستگاه ها این ماموریت را اصلی پذیرفته و رصد و پیگیری کنیم و اجازه ندهیم عرصه های ملی مورد تصرف قرار بگیرد تا بخواهیم با هزینه های سنگین رفع تصرف کنیم و یکی از بهترین کارهایی که در این زمینه می توان انجام داد سامانه پنجره واجد زمین است که امروز رونمائی می شود و ظرفیت هایی در اختیار مدیران قرار می دهد تا بتوانند نظارت الکترونیکی بر عرصه ها و اراضی دولتی داشته باشند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612774/اقدامات-مجرمان-در-تصرف-اراضی-ملی-نگران-کننده-است

دکمه بازگشت به بالا