اخبار استان ها

پیش بینی صادرات ۶ میلیون دلاری محصولات پتروشیمی ارومیه

پیش بینی صادرات ۶ میلیون دلاری محصولات پتروشیمی
ارومیه
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر عامل پتروشیمی ارومیه گفت: پروژه پک در پتروشیمی ارومیه راه اندازی می شود.

پژمان اسدی امروز ۱۶شهریور ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات پتروشیمی ارومیه برگزار شد، افزود: تنها پروژه تولید پلی آلومینیوم کلراید با نام (پروژه پک)  کشور در نیمه دوم سال جاری با طرفیت تولید سالانه ۲۰هزار تن به بهره برداری می رسد. 
وی با اشاره به اینکه ۵محصول کریستال ملامین، سولفات آمینو، اسید سولفوریک، سولفات پتاسیم و اسید کلرید در پتروشیمی ارومیه تولید می شود،  تصریح کرد: ظرفیت تولید کلی پتروشیمی ارومیه سالانه ۱۵۰هزار تن است.
اسدی با اشاره به صدور مجوز صادرات محصول سولفات آلومینیوم  تولیدی پتروشیمی ارومیه در سال جاری خاطر نشان کرد: ۲قرار داد با شرکت خدمات حمایتی کشور با ظرفیت ۱۰هزار تن نیز بسته شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال های ۹۷تا۹۸ مجموع صادرات محصولات تولیدی پتروشیمی ارومیه ۶۲۴هزار دلار بوده است، اظهار کرد: در سال گذشته نیز میزان صادرات ۲۳۰۰ تن و به ارزش نزدیک ۳میلیون دلار بود.
مدیر عامل پتروشیمی ارومیه یاد آور شد: امسال باتوجه به اخذ مجوز برای صادرات پیش بینی می شود امسال ۶میلیون دلار صادرات انجام شود.
وی ادامه داد: برای پارک ملامین فراخوان جذب سرمایه گذار داده شده اما فعلا تاکنونی سرمایه گذاری پیدا نشده درحالی که طرح پروژه آماده است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612771/پیش-بینی-صادرات-۶-میلیون-دلاری-محصولات-پتروشیمی-ارومیه

دکمه بازگشت به بالا