اخبار استان ها

افزایش تصادفات جرحی و خسارتی در گلستان/ لزوم توجه به ایمنی راه‌های استان

افزایش تصادفات جرحی و خسارتی در گلستان/ لزوم توجه به ایمنی
راه‌های استان
ایسنا/گلستان دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های گلستان با اشاره به افزایش تصادفات جرحی و خسارتی در گلستان، توجه به امنیت ترافیک در استان را ضروری خواند.

عادل مصدقی با حضور وبیناری در ششمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور اظهار کرد: براساس آمارهای دریافتی از پلیس راه استان مبنی بر عدم تغییر تعداد کشته های جاده ای در پنج ماهه امسال و همچنین افزایش تصادفات جرحی و خسارتی؛ نیاز است که نهایت اهتمام و توجه به امنیت ترافیک و ایمنی راه‌ها به‌ویژه در این مدت باقیمانده از تابستان در دستور کار قرار گیرد.
وی حضور گشت های راهداری و پلیس راه و اقداماتی از قبیل آشکارسازی نقاط حادثه خیز به ویژه در نقاط مستعد حادثه و ایمن سازی کارگاه‌های راهسازی در کاهش و یا رفع حوادث جاده ای در این ایام را برای کاهش تلفات جاده‌ای ضروری خواند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان در بخش دیگری از سخنان خود، طرح اعزام زائرین اربعین حسینی را مهمترین طرح کشور در این ایام دانست و افزود: استان گلستان در حال حاضر شرایط حساسی دارد و با توجه به افزایش تقاضای سفرهای اربعین، بطور شبانه روزی پای کار بوده تا به نحو احسن این طرح مدیریت شود.
مصدقی به شرکت های حمل و نقل برای استفاده کامل از ظرفیت اتوبوس‌ها تأکید کرد و متذکر شد: از ابتدای شهریور ماه تاکنون اقداماتی مختلفی برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی در سطح استان انجام شده است.
وی هماهنگی با راه‌آهن جهت جابه‌جایی زائرین تا مقصد تهران، اعزام ۱۲ نفر از کارکنان دو بخش راهداری و حمل و نقل به مرز مهران و همچنین اعزام ۱۰ دستگاه خودروی سبک گشت راهداری و پنج دستگاه کامیون کمپرسی به مرز مهران ظرف چند روز آینده و استقرار گشت های نظارتی و میز خدمت در پایانه های مسافری گرگان و گنبدکاووس از مهمترین اقدامات اداره کل راهدای و حمل و نقل جاده‌ای گلستان در راستای اجرای طرح اعزام زائران اربعین حسینی اعلام کرد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612791/افزایش-تصادفات-جرحی-و-خسارتی-در-گلستان-لزوم-توجه-به-ایمنی-راه-های

دکمه بازگشت به بالا