اخبار استان ها

نمی‌دانم قرار است وضعیت تئاتر به کجا ختم شود

نمی‌دانم قرار است وضعیت تئاتر به کجا ختم شود
ایسنا/هرمزگان یک مدرس و کارگردان تئاتر در خصوص وضعیت تئاتر کشور، اظهار کرد: نه می‌توان گفت وضعیت خوبی است و نه می توان گفت وضعیت بدی است. پس از چند سال وقفه و رکود، کرونا و مشکلاتی که بوده این قضیه تازه در حال شکل‌گیری است و نمی‌دانیم که قرار است به کجا ختم شود. 

یدالله آقاعباسی پژوهشگر، نویسنده، مدرس و کارگردان تئاتر در گفت و گو با ایسنا، افزود: ما باید برای مردم و تئاتر کار کنیم نه جشنواره‌ها، چرا که جشنواره تنها ویترین تئاتر است. تئاتر ما باید متکی به مردم باشد. چرا ما هنوز باید کارگاه ادبیات نمایشی برگزار کنیم؟ چرا نباید پیش رفته باشیم؟ باید به خودمان و داشته‌هایمان اتکا کنیم  در مسیر ارتقای تئاتر گام برداریم.
وی در خصوص وضعیت تئاتر کشور، اظهار کرد: نه می توان گفت وضعیت خوبی است و نه می توان گفت وضعیت بدی است. پس از چند سال وقفه و رکود، کرونا و مشکلاتی که بوده این قضیه تازه در حال شکل‌گیری است و نمی‌دانیم که قرار است به کجا ختم شود. 
آقاعباسی بیان کرد: در حوزه ادبیات نمایشی ما باید روی پای خود بایستیم و تا زمانی که این مهم محقق نشود اتفاقی نخواهد افتاد.
این مدرس و کارگردان تئاتر در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعت تئاتر تهران هم خیلی خوب نیست و وضعیت تئاتر همه شهرستان‌ها از جمله بندرعباس نیز به یک شکل است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612783/نمی-دانم-قرار-است-وضعیت-تئاتر-به-کجا-ختم-شود

دکمه بازگشت به بالا