اخبار استان ها

صنعت استان مرکزی بر سر کشاورزی سایه افکنده است

صنعت استان مرکزی بر سر کشاورزی سایه افکنده است
ایسنا/مرکزی رئیس بسیج تجار و فعالین اقتصادی کشور گفت: صنعت استان مرکزی بر سر سایر مولفه های اقتصادی این استان بویژه کشاورزی سایه افکنده است.

غلامرضا حسن‌پور چهارشنبه ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱ در حاشیه آئین افتتاح پایگاه تخصصی بسیج تجار و فعالین اقتصادی اتاق بازرگانی اراک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تسهیل گری امور مربوط به حوزه تجارت و توجه به بخش بین الملل مهمترین کارکرد بسیج تجار و فعالین اقتصادی کشور است.
وی با اشاره به ظرفیت بالای استان مرکزی در حوزه تجارت به دلیل مزیت صنعتی و کشاورزی استان، اظهار کرد: سایه صنعت در استان مرکزی بر روی سایر بخش‌های اقتصادی افتاده است و باید به همان میزان که به صنعت استان توجه می‌شود به سایر مولفه های توسعه اقتصادی استان نظیر کشاورزی نیز توجه جدی کرد.
وی با بیان اینکه حوزه کشاورزی یکی از موضوعات مورد توجه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی است، افزود: در حوزه ظرفیت‌های کشاورزی باید به حوزه دامداری و تولید پوست و پشم نگاه جدی کرد.
حسن‌پور با تاکید بر اینکه راه اندازی بسیج تجار و فعالین اقتصادی کشور با هدف رفع موانع اقتصادی از فعالان اقتصادی و تسهیلگری صورت می گیرد، افزود: کمک به تقویت صادرات محور دیگر رسالت‌های بسیج تجار و فعالین اقتصادی کشور است که با فرهنگ و تفکر بسیجی به دنبال تحقق آن هستیم.
وی با اشاره به افتتاح دفتر بسیج تجار و فعالین اقتصادی در تمامی استان‌های کشور بیان کرد: فعالیت بسیج تجار و فعالین اقتصادی کشور در استان مرکزی از سال گذشته آغاز شده و از امروز با افتتاح رسمی دفتر فعالیت آن شتاب خواهد گرفت.
او تصریح کرد: تمامی فعالیت های دفتر بسیج تجار و فعالین اقتصادی کشور با هدف بهبود معیشت مردم صورت می‌گیرد و با همدلی بین بخش خصوصی و دولتی می توان شاهد بهبود معیشت مردم شد. بدیهی است افزایش تولید و تقویت صادرات موجب رونق تولید و بهبود اقتصادی و معیشتی مردم خواهد شد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612805/صنعت-استان-مرکزی-بر-سر-کشاورزی-سایه-افکنده-است

دکمه بازگشت به بالا