اخبار استان ها

توقیف ۱۵۰ میلیارد کالای قاچاق در آب‌های کیش

توقیف ۱۵۰ میلیارد کالای قاچاق در آب‌های کیش
ایسنا/هرمزگان فرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش یکصد و پنجاه میلیارد ریال در آب های این جزیره خبر داد.
ستوانیکم ساسان درویشی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته به صورت ویژه در دستور کار دریابانان این جزیره قرار گرفت.
 
وی افزود: مأموران ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش در حین گشت زنی در آب های جنوب این جزیره به یک فروند لنج باری مشکوک و پس از هماهنگی قضایی با رعایت حقوق شهروندی، شناور را متوقف و اقدام به بازرسی کردند.

درویشی بیان کرد: مأموران در بازرسی از این لنج ۲۰ فقره کالا که همگی فاقد مدارک مثبته گمرکی و قاچاق بودند به ارزش یکصد و پنجاه میلیارد ریال را کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به اینکه در این ماموریت یک فروند لنج توقیف و هفت متهم نیز دستگیر شدند، تصریح کرد: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای جزیره کیش ارسال شد.

فرمانده ناوگروه شناوری گفت: خوشبختانه در جزیره کیش بحث کالای قاچاق وجود ندارد و کیش مبداً و مقصد کالای قاچاق نیست، اما حوزه دریایی کیش محل گذر قاچاق است و شناورهای حامل قاچاق ناگریز از حوزه دریایی کیش عبور می کنند، که دریابانان به صورت جدی با این افراد سودجو برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612820/توقیف-۱۵۰-میلیارد-کالای-قاچاق-در-آب-های-کیش

دکمه بازگشت به بالا