اخبار استان ها

فعالیت ۳۳۰۰ گروه جهادی در خدمت‌رسانی به زائران اربعین

فعالیت ۳۳۰۰ گروه جهادی در خدمت‌رسانی به زائران
اربعین
ایسنا/ایلام رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۰۰ گروه جهادی در زمینه خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی فعالیت دارند، گفت: اربعین حسینی فناوری تولید شده انقلاب اسلامی برای صدور شور حسینی به جهان است.
سردار «محمد زهرایی»، صبح امروز(۱۶ شهریور) در اجتماع بزرگ جهادگران حسینی استان ایلام، اظهار کرد: همان طور که شعله عشق حضرت امام حسین(ع) در طول بیش از ۱۴۰۰ سال در دل عشاق حسینی شعله ور تر شده است، انقلاب اسلامی توانست این عشق و دلدادگی را به همه جهانیان صادر و به نمایش بگذارد ,  همان طور که هر روز، روز عاشورا است، اربعین هم طولش از عاشورا تا ظهور امام زمان(عج) است، اظهار کرد: در استمرار شور و عشق حسینی، اربعین حسینی  به عنوان فناوری انقلاب اسلامی و استمرار مسیر حسینی، امروز میعادگاه همه دلدادگان و نمایش اقتدار انقلاب و امت های منسلمان است.

وی با اشاره به اینکه اربعین حسینی پیاده روی امام زمانی(عج) است، گفت: جهادگران بسیجی و حسینی در سیل، زلزله و اجرای پروژه های محرومیت زدایی درخشیده اند و امروز گروه های جهادی پیمان مجددی  می بندند که در مسیر اربعین حسینی همراه هم پیمان با مردم عزیز ایران اسلامی برای صدور  این فناوری  تولید شده انقلاب اسلامی به سمت لشکر خوبان امام زمان(عج) حرکت کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور  ادامه داد:  گروه های جهادی بسیج در امر موکب داری و خدمات رسانی فردی به زوار اربعین  پیش قراول هستند و بیش از ۳ هزار ۳۰۰ گروه جهادی در بیش از ۷۰۰ موکب در طول این مدت فعالیت دارند و امید داریم از امروز این نقطه عزیمت با شور حرارت بیشتری با سازماندهی و ساماندهی بهتری برای خدمت موثرتر برای زوار رقم زده شود.

سردار « جمال شاکرمی» ، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز  با بیان اینکه همه ما امروز در مهران خادمی می کنند و ایلام پایتخت خادمین زوار آبا عبدالله الحسین(ع) است، تصریح کرد: همه مسئولان از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تا استاندار ایلام و همه مسئولان و مردم امروز در امر برپایای باشکوه اربعین حسینی پای کار هستند.

وی با بیان اینکه امروز در استان ایلام با همین نگاه ۲۸ قرارکاه در سطح استان ایجاد شده است که در همه صحنه های سخت در کنار مردم قرار دارند، گفت: در سال گذشته و امسال بیش از ۱۵۰ هزار نفر روز را در راستای خدمت به محرومین ساماندهی و به کار گیری شده اند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت:  ۴۴خدمت به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راستای برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان به مردم ارایه شد.

 شاکرمی با بیان اینکه از آغاز نهضت ساخت مسکن محرومان تا کنون ۱۵۰۰ واحد مسکونی در این استان ساخته شده است، خاطرنشان کرد: همه استان امروز نگاه جهادی پیدا کرده است و امروز در مهران با ۲۵هزار نفر جمعیت در ایام اربعین بیش از سه میلیون نفر تردد می کنند.

وی  با اشاره به اینکه این اجتماع گوشه ای از حضور جهادگران استان است، تصریح کرد: این اجتماع می تواند زمینه حضور جهادگران کشوری را در اربعین در راستای خدمت به زائران فراهم کند.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612819/فعالیت-۳۳۰۰-گروه-جهادی-در-خدمت-رسانی-به-زائران-اربعین

دکمه بازگشت به بالا