اخبار استان ها

بیشتر موش‌های مشهد وارداتی هستند/ کاهش کانون موش‌ها 

بیشتر موش‌های مشهد وارداتی هستند/ کاهش کانون
موش‌ها 
ایسنا/خراسان رضوی معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: بیشتر موش‌های مشهد وارداتی هستند که با محموله‌های بازرگانی خارج از کشور وارد می‌شوند.

علی نجفی با اعلام این خبر اظهار کرد: از سال ۹۶ که کار مبارزه با موش‌ها را شروع کردیم، ۶۰ کانون فعال شناسایی شدند که اکنون به ۱۱ کانون رسیده است. سال گذشته ۱۲ کانون داشتیم که در یک سال توانستیم یک کانون را کاهش دهیم.
وی افزود: بیشتر در مکان‌هایی موش داریم که ورودی بوده و بار وارد می‌شود. موش‌های خانگی مشکلی ایجاد نمی‌‎کند، اما بیشتر موش‌ها وارداتی هستند که با محموله‌های بازرگانی خارج از کشور وارد می‌شوند.
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: موش‌ها به دلیل ایمن‌سازی و هوشمند بودن در تله‌ها گرفتار نمی‌شوند؛ بنابراین هر ماده‌ای که برای حذف موش‌ها استفاده می‌کنیم، یک بازه زمانی حداکثر دو ساله قابلیت اتکا دارد.
نجفی خاطرنشان کرد: با شرکت دانش‌بنیان قراردادی برای مبارزه روش بیولوژیک منعقد و آن را به صورت پایلوت اجرا کردیم که مثبت بود. این فرایند مدتی ادامه خواهد داشت اما دوباره باید روش دیگری اجرا کنیم. باید مبارزه مستمری با موش‌ها صورت گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد وی اضافه کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم در صورتی که تعدادی موش در جوی‌ها و خیابان‌ها دیدند، می‌توانند با سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ تماس بگیرند و این موضوع را گزارش دهند تا همکاران ما برای بررسی به منطقه اعزام شوند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612843/بیشتر-موش-های-مشهد-وارداتی-هستند-کاهش-کانون-موش-ها

دکمه بازگشت به بالا