اخبار استان ها

به 45 میلیون ایرانی خدمات می‌دهیم/ پوشش 90 درصدی هزینه‌های درمان “ناباروری”

به 45 میلیون ایرانی خدمات می‌دهیم/ پوشش 90 درصدی هزینه‌های
درمان “ناباروری”
ایسنا/کرمانشاه معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران، جمعیت تحت پوشش این سازمان را 45 میلیون نفر اعلام کرد.

دکتر حسین رنجبران امروز (16 شهریور) در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به گستردگی خدمات سازمان بیمه سلامت، گفت: در حال حاضر 45 میلیون نفر در سراسر کشور از خدمات این سازمان استفاده می کنند.
این مسئول به ماموریت های مهم این سازمان اشاره کرد و افزود: سازمان بیمه سلامت ماموریت های مهم و البته به زمین مانده ای از سنوات گذشته برعهده دارد که اجرای آنها جسارت بزرگی می طلبید.
وی افزود: این ماموریت های بزرگ همگی تکالیف قانونی هستند که سالها روی زمین مانده بود و در یک سال اخیر سازمان بیمه سلامت همه را به مرحله اجرا درآورده است.
رنجبران گفت: از جمله این برنامه ها طرح نسخه نویسی الکترونیک بود که به کندی پیش می رفت و ظرف همین یک سال توانستیم این طرح را به طور کامل اجرایی کرده و در تمام استان ها به حدود 98 تا 100 درصد برسانیم.
معاون سازمان بیمه سلامت کشور گفت: پرونده سلامت الکترونیک هم از دیگر طرح ها بود که باید بعد از نسخه نویسی الکترونیک اجرایی می شدو اجرای آن هم در همین یک سال با شتاب بالایی پیگیری می شود.
رنجبران به اجرای طرح “دارویار” هم اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح نباید ریالی به قیمت دارو و پرداختی از جیب مردم اضافه شود که خوشبختانه این طرح هم به خوبی در حال اجراست.
وی افزود: در این طرح علی رغم حذف ارز 4200 تومانی قیمت داروهای درج شده در نسخه افزایش پیدا نکرد و پرداختی از جیب مردم ثابت ماند و مابتفاوت آن توسط بیمه سلامت به داروخانه ها پرداخت می شود.
رنجبران گفت: در کنار این اقدامات هر هفته در حال افزایش داروهای تحت پوشش بیمه هستیم تا بتوانیم باری از روی دوش بیماران برداریم و پرداختی از جیب آنها کمتر شود.
وی به تحت پوشش قرار دادن 90 درصد هزینه های درمان ناباروری اشاره کرد و افزود: همچنان به دنبال افزایش این درصد هستیم تا زوجین نابارور بدون دغدغه هزینه ها بتوانند پیگیر درمان خود باشند.
وی افزود: در این زمینه حتی پیگیر هستیم پوشش بیمه ای را به بخش های خصوصی هم تسری دهیم تا زوجین در صورت تمایل از خدمات بخش خصوصی در زمینه درمان ناباروری بهره‌مند شوند.
رنجبران گفت: در حال حاضر بیمه سلامت 90 درصد هزینه های بستری در بخش های دولتی و 70 درصد هزینه های سرپایی در این بخش ها را تحت پوشش دارد. همچنین برای سه دهک پایین جامعه این درصد پوشش در بخش سرپایی به حدود 95 درصد و برای بخش سرپایی به حدود 80 درصد رسیده است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612897/به-45-میلیون-ایرانی-خدمات-می-دهیم-پوشش-90-درصدی-هزینه-های-درمان

دکمه بازگشت به بالا