اخبار استان ها

ثبت بارش ۱۱۸ میلیمتری در رضوانشهر/ احتمال بارندگی شدید تا پایان هفته

ثبت بارش ۱۱۸ میلیمتری در رضوانشهر/ احتمال بارندگی شدید تا
پایان هفته
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از ثبت بارش ۱۱۸ میلیمتری در ایستگاه هواشناسی تازه آباد رضوانشهر طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون در مناطق جلگه‌ای و کوهستانی استان باران می‌بارد.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را ابری و مه آلود همراه با وزش باد و بارندگی دانست و اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته منجیل با ۳۱ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۱۳ درجه سلسیوس گرم ترین و خنک ترین نقاط استان بودند.
وی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت توده هوای ناپایدار و خنک در منطقه است، افزود: ابرناکی، مه آلود بودن هوا به تناوب بارندگی وزش باد و رعد و برق تا اوایل هفته آینده مرود انتظار است.
مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: طی این مدت برای دامنه های جنوبی استان آسمانی کمی تا نیمه ابری گاهی وزش باد شدید و احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.
دادرس از ثبت بارش ۱۱۸ میلیمتری در ایستگاه هواشناسی تازه آباد رضوانشهر طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون در مناطق جلگه‌ای و کوهستانی استان باران می‌بارد.
وی از بارش شدید باران و رگبار طی روزهای پنجشنبه تا شنبه خبر داد و گفت: به تدریج از یکشنبه هفته آینده شاهد کاهش ناپایداری و روند افزایش دما خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی متذکر شد: با توجه به شدت بارش ها و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل ها و آبگرفتگی، از شهروندان و مسافران می خواهیم از استقرار در مجاورت عرصه‌های آبی استان شامل تاسیسات آبرسانی، کانال‌های کشاورزی و رودخانه‌ها خودداری کنند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612886/ثبت-بارش-۱۱۸-میلیمتری-در-رضوانشهر-احتمال-بارندگی-شدید-تا-پایان

دکمه بازگشت به بالا