اخبار استان ها

تخصیص ۱۱۵۱ تن سهمیه آرد جهت مواکب اربعین حسینی

تخصیص ۱۱۵۱ تن سهمیه آرد جهت مواکب اربعین حسینی
ایسنا/خوزستان مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از اختصاص ۱۵۱ تن آرد خبازی جهت تحویل به مواکب مستقر در کشور عراق و ۱۰۰۰ تن آرد برای مصرف مواکب مستقر در مرزهای استان در ایام اربعین خبرداد.

امید جهان نژادیان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اقدامات غله خوزستان در اربعین ۱۴۰۱ اظهار کرد: در اربعین امسال ۱۵۱ تن آرد خبازی جهت تحویل به مواکب مستقر در کشور عراق و ۱۰۰۰ تن آرد برای مصرف مواکب مستقر در مرزهای استان اختصاص یافته است.
وی افزود: در مرحله نخست و با پیگیری استاندار و موافقت ستاد عتبات عالیات استان، ۶۰۰ تن آرد خبازی سهمیه مواکب حسینی در اختیار کارخانه تولید نان صنعتی تک نان قرار گرفت تا برای اولین بار در سال جاری به منظور رعایت شرایط بهداشتی و جلوگیری از هرگونه انحراف، به جای آرد خام، نان بهداشتی در اختیار مواکب مرزی قرار گیرد.
جهان نژادیان تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده نان مورد نیاز مواکب به صورت روزانه تولید، بسته‌بندی و در وعدهای مصرف در اختیار مواکب در شهرستان‌های مرزی قرار می‌گیرد.
وی با تقدیر از حوزه‌های متولی رسیدگی به زائرین گفت: این اقدام علاوه بر جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده موجب شده تا مواکب مستقر در مرز بتوانند نان کاملا بهداشتی و سالم را در اختیار زائرین حسینی قرار دهند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان تصریح کرد: همچنین در راستای رسیدگی و ارائه خدمات به زائرین با استقرار یک دستگاه نانوایی سیار در شهرستان اندیمشک با نظارت و هماهنگی ستاد عتبات عالیات شهرستان نسبت به تامین نان اقدام شد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612880/تخصیص-۱۱۵۱-تن-سهمیه-آرد-جهت-مواکب-اربعین-حسینی

دکمه بازگشت به بالا