اخبار استان ها

مراسم جاماندگان اربعین در قزوین برگزار می‌شود

مراسم جاماندگان اربعین در قزوین برگزار می‌شود
ایسنا/قزوین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در سال‌های گذشته در قزوین تجمع و پیاده‌روی اربعین به ۲ شکل پیاده‌روی تا تپه نورالشهدا و پیاده‌روی از میدان میرعماد تا امام‌زاده حسین (ع) بود و ما در سال جاری مدل دوم را برای برگزاری مراسم اربعین انتخاب کردیم چراکه امامزاده برای اربعین مراسم برگزار می‌کند و زیرساخت‌های برگزاری مراسم در این بخش مهیا است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسف پورآرین در نشست سازمان‌دهی مراسم و شئون مذهبی که چهارشنبه ۱۶ شهریور در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: علت تأخیر در برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم جاماندگان اربعین، شبه‌های ایجاد شده بود که با ایجاد پیاده‌روی اربعین مناسک جدید ایجاد نشود و بیشترین تمرکز تنها بر اجرای مراسم اربعین باشد اما طی ۲ روز گذشته از دفتر مقام معظم رهبری ابلاغ شد که برگزاری پیاده‌روی اربعین در کشور نه‌تنها نهی نشده بلکه مورد تأکید نیز هست.
وی افزود: در سال‌های گذشته در قزوین تجمع و پیاده‌روی اربعین به ۲ شکل پیاده‌روی تا تپه نورالشهدا و پیاده‌روی از میدان میرعماد تا امام‌زاده حسین (ع) بود و ما در سال جاری مدل دوم را برای برگزاری مراسم اربعین انتخاب کردیم چراکه امامزاده برای اربعین مراسم برگزار می‌کند و زیرساخت‌های برگزاری مراسم در این بخش مهیا است.
این مسئول تأکید کرد: نکته دیگر اینکه هیئت‌های مذهبی اقبالیه طی رسومی از این شهر به‌سوی امامزاده حرکت می‌کنند و شایسته است مجموعه شهری میزبانی این مراسم و استقبال از هیئت‌ها را به عهده بگیرد.
پورآرین خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ما نیازمند ۲۰ موکب در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی برای افرادی که شرایط حضور در کشور عراق را ندارند هستیم.
وی عنوان کرد: تاکنون پنج موکب آمادگی برگزاری مراسم را اعلام کرده‌اند؛ سال گذشته عمده مواکب در برنامه‌ها حضور داشتند اما چالش پیش روی ما در سال جاری حضور اکثر مواکب و هیئت‌ها در کشور عراق است که بااین‌وجود نیازمند پشتیبانی و همراهی بیشتر دستگاه‌ها هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: رسالت اصلی مواکب تنها پذیرایی نیست بلکه رویکرد تبلیغی و فرهنگی در راستای برجسته کردن جهاد تبیین در این مراسم باید در دستور کار قرار بگیرد و در این برنامه پررنگ شود به همین منظور خوب است سخنرانان این مراسم محققین حوزه جهاد تبیین باشند.
وی اظهار کرد: برای رقم خوردن اتفاقات خوب ما نیازمند همراهی و نقش‌آفرینی تمام دستگاه‌ها هستیم اگرچه در این میان بیشترین مسئولیت به عهده سازمان تبلیغات است اما این اقدامات مختص به ما نبوده و طالب همراهی تمام دستگاه‌ها از سوی استان است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612948/مراسم-جاماندگان-اربعین-در-قزوین-برگزار-می-شود

دکمه بازگشت به بالا