اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

روادید تیم ملی گلف هم صادر نشد

روادید تیم ملی گلف هم صادر نشد
تیم ملی‌گلف ایران متشکل از ۳ بازیکن، ۱ سرپرست و ۱ مربی جهت حضور در مسابقات جهانی گلف پاریس کلیه اقدامات در زمان و مهلت قانونی انجام و کلیه بازیکنان و نفرات اعزامی در موعد مقرر رسما ثبت نام شدند. 
 
همچنین فرم‌های انلاین ثبت نام جهت تمامی بازیکنان، سرپرست تیم و مربیان در سایت مسابقات تکمیل و ارسال گردید. 
 
کلیه مدارک مرتبط با انجام تشریفات کنسولی به منظور اخذ روادید شنگن و حتی روادید ملی فرانسه در زمان مقرر به دفتر کارگزاری سفارت فرانسه از طریق این نهاد ارسال شد که نهایتا با پذیرش کلیه اعضا تیم و نیز پرداخت مبالغ یورویی مربوطه در مهلت تعیین شده تمامی مراحل صدور ویزا بر طبق مقررات ایشان پیش رفت. 
 
در کمال ناباوری و علیرغم کلیه پیگیری‌های رسمی و غیررسمی از تمامی مبادی ذیربط مانند یادداشت وزارت امورخارجه، پیگیری مدیران سیاسی و کنسولی وزارت امورخارجه، وزارت ورزش و تماس‌های مکرر با میزبان و سفارت فرانسه در تهران تا کنون (چهارشنبه مورخ ۹ شهریور ۱۴۰۱) هیچ اقدامی جهت صدور ویزای تیم‌ملی گلف کشورمان صورت نپذیرفته است و بدین ترتیب حتی در صورت صدور ویزا، تیم ملی این مسابقات را که از امروز ۳۱ آگوست آغاز شده از دست داده است. 
 
گزارش برخی اقدامات انجام شده برای دریافت روادید 
 
پس از اخذ دعوتنامه رسمی فدراسیون جهانی مبنی بر حضور در مسابقات در مورخ ۱۵ جولای و دعوتنامه فدراسیون گلف فرانسه در مورخ ۱۷ جولای، درخواست رسمی فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران منضم به دو دعوتنامه فوق الذکر در تاریخ ۲۱ جولای به کنسولگری فرانسه و وی اف اس ایمیل شد.
با توجه به تعلل سفارت فرانسه در انجام فرایند صدور روادید، ضمن پیگیری از مبادی غیر رسمی، نامه‌ای به وزارت ورزش در این خصوص ارسال شد و پس از صدور نامه وزارت ورزش خطاب وزارت امورخارجه، یادداشت رسمی وزارت خارجه در تاریخ ۶ آگوست تحویل سفارت فرانسه گردید.
 
نظر به عدم صدور روادید مجددا نامه دوم به وزارت ورزش ارسال و نهایتا وزارت امورخارجه وارد پیگیری‌های لازم گردید که نهایتا منجر به تعیین وقت وی اف اس در تاریخ ۲۱ آگوست و تکمیل و تحویل کلیه مدارک اعضای تیم بصورت حضوری گردید.
 
علی رغم پیگیری ما از طریق مسئولین جهانی مسابقات و همچنین انواع پیگیری‌های رسمی و غیررسمی داخلی سفارت فرانسه امروز به وزارت امور خارجه اعلام نموده روادید صادر نخواهد کرد.
 
با توجه به این اتفاق پیش بینی نموده ایم برای استفاده از توان فنی و آمادگی حاصل از اردو‌های برگزار شده، همین بازیکنان در اوایل پاییز ۱۴۰۱ به جام سینگا تایلند که از مطرح‌ترین جام‌های آسیا است اعزام گردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227838/روادید-تیم-ملی-گلف-هم-صادر-نشد

دکمه بازگشت به بالا