اخبار فرهنگی هنری

اگر دوباره نقش شهید رجایی پیشنهاد شود، بازی می‌کنم

اگر دوباره نقش شهید رجایی پیشنهاد شود، بازی می‌کنم
سید جواد هاشمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
سید جواد هاشمی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: تاکنون سه بار در نقش شهید رجایی بازی کرده‌ام نقش شهید رجایی در سریال «دولت عشق» به کارگردانی حمید بهمنی، یک مجموعه اپیزودیک کوتاه درباره شهید رجایی و حالا افتخاری است برای من که برای سومین بار نقش شهید رجایی در سریال «راز ناتمام» نصیب من شد و یک حس دوست داشتنی دارم.
به گفته هاشمی، من ۳۲ در فیلم و سریال‌های مختلف شهید شدم، اما فقط دوبار نقش شهید واقعی را بازی کردم، احساس می‌کنم شهدای ما اینقدر ظرفیت دارند که آن‌ها الگو‌های تمام نشدنی تاریخ نه تنها انقلاب بلکه این سرزمین هستند و می‌توانند دستمایه بهترین تولیدات در عرصه سینما و تلویزیون باشند.بازیگر اخراجی ها بیان کرد: سریال «راز ناتمام » بیشتر روایتگر زندگی شهید باهنر است و ما بیشتر نقش‌های مکمل هستیم. شهید رجایی یار دیرینه شهید باهنر بوده و اسم این عزیزان کنار هم می‌آید. 

هاشمی عنوان کرد: اگر دوباره نقش شهید رجایی به من پیشنهاد شوم بازی می‌کنم چراکه شهید رجایی شهید شاخص و یک شخصیت بی نظیری است، کسی که جرات می‌کند در برهه‌ای از تاریخ سیاسی کشور در سازمان ملل کفش خود را در بیاورد و پای شکنجه‌دیده خود در زندان‌های رژیم پهلوی را به نمایش بگذارد و بگوید اگر می‌خواهید آمریکا را بشناسید دیدن پای من کافی است.

وی ادامه داد: شهید رجایی روزی هزار شلاق می‌خورد و آخ هم نمی‌گفت. تنها کسی است که در تاریخ شکنجه‌های ساواک حتی یک بار هم آخ نگفته است. از شهید رجایی دلیلش را سوال می‌کنند و می‌گوید می‌خواستم حسرت یک آخ را به دل ساواکی‌ها بگذارم. شهید رجایی با همه شهدای آن دوران متفاوت است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227111/اگر-دوباره-نقش-شهید-رجایی-پیشنهاد-شود-بازی-می‌کنم

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا