اخبار ورزشی

اُفت یک هزار و ۸۴۰ واحدی شاخص کل بورس

اُفت یک هزار و ۸۴۰ واحدی شاخص کل بورس
امروز چهارشنبه (۹ شهریور) شاخص کل بورس با رشد ۱۴۱ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۱ هزار و ۳۸۵ واحد قرار گرفت. در پایان معاملات شاخص کل بورس با اُفت یک هزار و ۸۴۰ واحدی در تراز یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳۷۷ واحد متوقف شد.آقای آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه گفت:امروز بازار در شرایط متعادلی داشت و در نهایت با یک منفی کار خود را به پایان رساند. اخبار و ابهامات وضعیت سیاسی، اخبار گروه خودرو از جمله اخبار اثر گذار بر روند بازار بود. همچینن امروز نماد پرسپولیس با یک هفته تاخیر نسبت به نماد استقلال بازگشایی شد.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان رسید. «شپدیس»، «فملی» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خساپا»، «غنوش» و «خودرو» سه نماد پر تراکنش بودند.شاخص کل هم وزن هم با رشد هزار و ۱۲۰ واحدی روی پله ۴۱۱ هزار و ۸۹۷ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۳ هزار و ۴۴۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان رسید.شاخص فرابورس هم با رشد ۱۱ واحد روی پله ۱۹ هزار و ۳۱۰ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد هزار و ۷۰ میلیارد سهم به ارزش ۴۵۸ میلیارد تومان رسید.
نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس
نماد‌های شپدیس، خساپا، اخبار به ترتیب با ۶۹۹.۹۳، ۱۵۰.۶۶ و ۷۹.۷۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های فملی، فولاد و کگل به ترتیب با ۴۲۵.۱۷، ۴۲۲.۵۱ و ۳۷۲.۰۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.
نماد‌های تاثیرگذار در شاخص کل فرابورس
نماد‌های دماوند، غصینو و بجهرم به ترتیب با ۸.۵۱، ۸.۳۴ و ۴.۱۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های فغدیر، بپاس و آریا به ترتیب با ۷.۶۱، ۵.۲۷ و ۳.۷۴ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.
برترین گروه صنعتی بورس
امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس
سهام شرکت‌های شفارس، فسازان و قنیشا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های های کبافق، فتوال و مداران بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.
بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس
سهام شرکت‌های غگلپا، کمرجان و سدبیر بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت زشگرد، زدشت و تلسیه بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.
برترین عرضه و تقاضا در بورس
افران، فردا، همای بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، صمعا ۲۱۲ و فردا در بورس ایران داشتند.
برترین عرضه و تقاضا در فرابورس
بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات و نخل بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اکستر، دارا و آوند در بورس ایران داشتند.
بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس
نماد‌های صگل ۰۳۹۲، افران و کمند بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خساپا، کمند و شستا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.نماد‌های اراد ۸۶۴، اراد ۲۱۴ و اراد ۹۵۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، کرمان و سپیدما ۲ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227651/اُفت-یک-هزار-و-۸۴۰-واحدی-شاخص-کل-بورس

دکمه بازگشت به بالا