اخبار سیاسی

رئیس جمهور: نیاز به تحول در نظام اداری داریم

رئیس جمهور: نیاز به تحول در نظام اداری داریم
هفدهمین جشنواره شهید رجایی با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.
در این جشنواره، ​وزارتخانه‌ها، ​سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که حائز بالاترین امتیاز یا بیشترین رشد نسبت به سال گذشته در دو بعد شاخص‌های عمومی و اختصاصی شده‌اند، معرفی می‌شوند و از مسئولان دستگاه‌هایی که بهترین عملکرد را در اجرای شعار سال یعنی تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین و همچنین بهترین عملکرد را در کسب رضایت مردم، اجرای سند تحول دولت مردمی، بهره وری، ​قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ​تسهیل و ایجاد اشتغال، ارتقای فرهنگ سازمانی، اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب داشته اند، تجلیل شد.
حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور در این مراسم بیان کرد:افراد متناسب باید در نظام اداری به کار گرفته شوند این مفهوم سازمان اداری کارآمد است.باید ساز وکاری ایجاد شود که استعداد افراد مختلف شکوفا شود.برای شکل گیری عدالت اداری نیاز به تحول اداری داریم. این تحول نیازمند این است که ابتدا مدیر خود تحول گرا باشد.
به گفته رئیس جمهور اگر سرمایه گذاری وارد کشور می‌شود نباید پیچیدگی نظام اداری او را پشیمان کند. اینکه بگوییم من به فلانی زنگ می‌زنم و کارم انجام میشود همه را اذیت می‌کند.کار همه باید انجام شود حتی کسی که پارتی ندارد و ما در این زمینه مسئولیت داریم.
وی بیان کرد: نظام سالم و کارآمد نگاه تحولی را ایجاب می‌کند. دوستان ما در اداره استخدامی و همه افرادی که در این حکمرانی نقش دارند باید فرایند ها را بازنگری کنند.کار باید زودتر و دقیقتر به سامان برسدومگر قرار نبود سامانه ها فعال شود؟ سامانه ها تسهیل گر است. باید تحول در نظام اداری کشور تببین شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227506/رئیس-جمهور-نیاز-به-تحول-در-نظام-اداری-داریم

دکمه بازگشت به بالا