اخبار بین المللی

ابراز امیدواری جوزپ بورل برای احیای برجام ظرف چند روز آینده

ابراز امیدواری جوزپ بورل برای احیای برجام ظرف چند روز
آینده
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی اعلام کرد که نظرات تهران و واشنگتن را درباره متن پیشنهادی توافق هسته‌ای دریافت کرده است؛ همچنانکه وی ابراز امیدواری کرد توافق هسته ای با ایران ظرف چند روز آینده احیا شود.
به گزارش الجزیره، بورل در ادامه افزود: «اظهارات ایران و آمریکا در مورد متن توافق منطقی است و زمینه مشترکی برای توافقی وجود دارد که همه ملاحظات طرف‌های مذاکره کننده را شامل می‌شود.»
بورل در ادامه با اشاره به بحران اوکراین، اعلام کرد: اروپا قصد ندارد روابط خود را با همه ملت روسیه قطع کند و رفتار متفاوتی با گروه‌های خاصی از روس‌ها که مخالف جنگ هستند، وجود خواهد داشت. در همین راستا ویزا‌هایی در حال حاضر باید در نظر گرفته شوند که بر اساس نظر کمیسیون اروپا باشد.
او در ادامه مدعی شد با اعلام توافق وزرای خارجه اتحادیه اروپا  برای ارائه کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین، این جنگ نه تنها بر اوکراین، بلکه بر ثبات اروپا نیز تأثیر می‌گذارد؛ به ویژه که احتمال وقوع حمله هسته‌ای نیز وجود دارد.
گفتنی است حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز چهارشنبه در نشست خبری با همتای روسی خود گفت: در گفت‌وگوهای امروز حامل پیام یکی از رهبران اروپایی و درخواست آنها از آقای رئیسی در موضوع اوکراین بودیم. ایده‌هایی برای کمک به برقراری صلح و آرامش و توقف جنگ در اوکراین مطرح است.این ایده‌ها را با آقای لاوروف مطرح کردیم، ایران مواضع خود را در خصوص اوکراین در عالی‌ترین سطح به روشنی بیان کرده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227854/ابراز-امیدواری-جوزپ-بورل-برای-احیای-برجام-ظرف-چند-روز-آینده

دکمه بازگشت به بالا