اخبار علمی پزشکی

بلندگوی هوشمند با کاربردهای سازمانی و خانگی

بلندگوی هوشمند با کاربردهای سازمانی و خانگی
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق مهندسی معکوس، نسبت به بومی‌سازی دستگاه‌ هوشمند برای کاربرد در منازل و سازمان‌ها اقدام کردند.

به گزارش ایسنا، مصیب میرانی طراده، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به ساخت دستیار هوشمند برای پاسخ به نیازهای خانگی و سازمانی، گفت: بلندگوی هوشمند که یک دستیار و منشی صوتی است، در خانه یا محل کار قابل نصب بوده و پس از اتصال به اینترنت، به سرور مرکزی این شرکت دانش‌بنیان متصل می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه تقریباً همه فرمان‌های قابل تایپ در یک موتور جستجو را می‌توان به صورت صوتی به این اسپیکر منتقل کرد، ادامه داد: مثلاً می‌توان از این دستگاه خواست تا نرخ روز ارز، سکه، وضعیت هواشناسی، خبرهای مختلف و نظایر آن را پخش کند.
به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، میرانی اظهار کرد: از این دستگاه می‌توان درخواست کرد تا موسیقی مورد علاقه کاربر را پخش کند. علاوه بر این‌، می‌توان این وسیله را به سیستم خانه هوشمند متصل کرد و دستوراتی مانند تغییر دما، نور یا جهت دوربین‌های خانه را به صورت صوتی به آن اعلام کرد.
به گفته مجری طرح، فناوری دستیار صوتی در دنیا در حال گسترش است و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک به بخش جدایی‌ناپذیر خودروها و محل کار و زندگی شهروندان تبدیل شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062015402/بلندگوی-هوشمند-با-کاربردهای-سازمانی-و-خانگی

دکمه بازگشت به بالا