اخبار علمی پزشکی

زمان برگزاری هفتمین همایش و فن‌بازار ملی سلامت

زمان برگزاری هفتمین همایش و فن‌بازار ملی سلامت
هفتمین همایش و فن‌بازار ملی سلامت با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور پس از تاخیر به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا بنفشه با اشاره به زمان برگزاری هفتمین همایش و فن‌بازار ملی سلامت، گفت: در این دوره از برگزاری همایش و فن بازار ملی سلامت بر نشست‌ها، پنل‌های تخصصی، مسابقه دانشجویی و برقراری زمینه تعامل بین پژوهشگران، فناوران، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تاکید ویژه‌ای شده است.
وی اظهار کرد: تشویق محققان و حمایت از استعدادهای درخشان گامی سودمند در راستای پویایی هر چه بیشتر تحقیقات کاربردی و محصول‌محور است و موجبات پیشرفت و خودکفایی کشور را فراهم می‌کند. برگزاری رویدادهای فن بازار به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ فناوری و حمایت از طرح‌های فناورانه بسیار مؤثر خواهد بود.
دکتر بنفشه تصریح کرد: از مهم‌ترین هدف‌های برگزاری فن‌بازارهای حوزه سلامت، حمایت از تولید دانش‌بنیان داخلی با گشودن پنجره‌های خرید سازمان‌های دولتی و عمومی بر محصولات تجاری‌سازی شده و موجود در بازار این نوع از محصولات است.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دو سال تاخیر در برگزاری این رویداد انگیزه شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان را برای حضور و مشارکت حداکثری افزایش داده است، اظهار کرد: فن‌بازار ملی سلامت، مرجع قابل‌اعتمادی برای انتقال اطلاعات میان متقاضیان و عرضه‌کنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود و فضایی است که به طور اختصاصی زمینه را برای مشاوره و اطلاع‌رسانی صحیح در حوزه‌های فناوری سلامت فراهم می‌کند و در نقش یک استراتژی نوین در زمینه توسعه و انتقال فناوری زیستی در کشور به شمار می‌رود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062015557/زمان-برگزاری-هفتمین-همایش-و-فن-بازار-ملی-سلامت

دکمه بازگشت به بالا