اخبار بین المللی

جان باختن ۱۴ زائر ایرانی پیش از رسیدن به کربلا

جان باختن ۱۴ زائر ایرانی پیش از رسیدن به کربلا
شبکه الحره اعلام کرد دست کم ۱۴ نفر امروز (یکشنبه) در حادثه تصادفی که در پی آن یک اتوبوس زوار ایرانی با یک تانکر حامل مشتقات نفتی بر خورد کرد، جان باختند..
خبرنگار الحره به نقل از یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد این حادثه دلخراش که در استان بابل در ناحیه شوملی رخ داد، به جان باختن ۱۴زائرایرانی که در حال سفر به مقصد کربلا در آستانه اربعین حسینی بودند منجر شد.
یک منبع در پلیس عراق گفت: اتوبوس حامل زوار ایرانی با یک دستگاه تریلر حامل مشتقات نفتی برخورد کرد که در پی این ماجرا، دو خودرو آتش گرفتند.
طبق گزارش الحره، این حادثه پس از آن رخ می‌دهد که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دستوراتی را در خصوص زیارت اربعین که طی آن، میلیون‌ها نفر از شیعیان برای احیای یادبود چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) راهی کربلا می‌شوند، صادر کرد. دفتر رسانه‌ای مصطفی الکاظمی در بیانیه‌ای اعلام کرد: کاظمی ریاست جلسه‌ای امنیتی را برای پیگیری آمادگی‌ها در زمینه موفقیت آمیز برگزار شدن زیارت احیای اربعین امام حسین برگزار کرد.
گفتنی است پیش از این محمد کاظم آل صادق، سفیر ایران در عراق در گفت‌وگویی درباره انفجار ون حامل مسافران ایرانی در عراق گفته بود: بر اثر برخورد یک ون با یک تانکر حمل سوخت در منطقه شوملی در استان بابل یازده نفر از افراد سوار بر ون کشته شده‌اند و سه نفر از آن‌ها زنده، اما مصدوم هستند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8236905/جان-باختن-۱۴-زائر-ایرانی-پیش-از-رسیدن-به-کربلا

دکمه بازگشت به بالا