اخبار فضای مجازی

والیبال قهرمانی جهان / برزیل سوم شد

والیبال قهرمانی جهان / برزیل سوم شد
تیم ملی والیبال برزیل در دیدار رده‌بندی والیبال قهرمانی جهان موفق شد اسلوونی را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و عنوان سومی این مسابقات را کسب کند.
والیبالیست‌های اسلوونی در ست سوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند، اما در ست‌های اول، دوم و چهارم با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۱۸ نتیجه را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند تا به جایگاه چهارمی جهان اکتفا کنند.
تیم ملی والیبال برزیل که عنوان پرافتخارترین تیم جهان را در اختیار دارد، در جام بیستم با کسب شش برد (کوبا، ژاپن، قطر، ایران، آرژانتین و اسلوونی) و تجربه یک شکست برابر لهستان به مدال برنز قهرمانی جهان دست یافت تا برای نخستین بار در این رقابت‌ها برنزی شود.
برزیل که در سال ۲۰۲۲ هفدهمین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه کرد، سه مدال طلا و قهرمانی متوالی در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ را در پرونده افتخارات خود در این رقابت‌ها دارد. زردپوشان همچنین سه مدال نقره جهان را در اختیار دارند تا بعد از روسیه پرافتخارترین تیم این مسابقات باشند.
تیم ملی والیبال اسلوونی نیز امسال دومین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه کرد و با استفاده از امتیاز میزبانی به جمع چهار تیم برتر راه یافت و در نهایت رتبه چهارم جهان را به خود اختصاص داد. این تیم در هفت مسابقه خود در این دوره از رقابت‌ها موفق به شکست کامرون، آلمان (دوبار) و اوکراین شد و در سه مسابقه نیز نتیجه را به حریفان (فرانسه، ایتالیا و برزیل) واگذار کرد. اسلوونی در سال ۲۰۱۸ و نخستین حضور در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان در جایگاه دوازدهم قرار گرفت.
از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه امشب نیز تیم‌های ملی والیبال لهستان و ایتالیا برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات به مصاف یکدیگر می روند.
یکی از نکات جالب این مسابقه حضور دو تیم اروپایی در فینال برای نخستین بار در قرن بیست‌ویکم است. در پنج دوره قبلی تیم برزیل یک پای ثابت فینال بوده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237012/والیبال-قهرمانی-جهان-برزیل-سوم-شد

دکمه بازگشت به بالا