اخبار فضای مجازی

اصولی:برای حضور نکونام در کادر فنی کی روش هنوز در حال مذاکره هستیم

اصولی:برای حضور نکونام در کادر فنی کی روش هنوز در حال مذاکره
هستیم
احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال کشورمان در گفت و گو با رادیو تهران درباره با آغاز اردوی تیم ملی گفت:طبق آخرین هماهنگی‌ها و اطلاعاتی که داریم، کارلوس کی‌روش چهارشنبه به تهران می‌آید و پس از آن بحث تشکیل اردو را خواهیم داشت. این اردو با حضور نفراتی که در لیگ داخلی هستند ، تشکیل می‌شود و پس از آن هم تیم ملی برای برگزاری دیدار با اروگوئه و سنگال عازم کشور اتریش خواهد شد. او به ایران می‌آید و در مرکز ملی در خدمت رسانه‌ها خواهد بود. ساعت ورودش را هم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره زمان انتخاب مدیر روابط عمومی جدید این مجموعه، گفت: پس از استعفا و عدم حضور محمد جواد پاینده در فدراسیون، فعلا عوامل و معاونانی که در روابط عمومی بودند، کار خود را انجام می‌دهند. دوستان در حال بررسی هستند و به زودی مدیر روابط عمومی هم معرفی خواهد شد.
اصولی درخصوص نامه فیفا به فدراسیون فوتبال برای ارائه توضیحات نسبت به اتفاقات دیدار ایران و لبنان، عنوان کرد: تیمی از وکلای حاذق کشورمان که در پرونده‌های مختلف نقش داشتند، پاسخی را تهیه کرده و در موعد مقرر آن را برای فیفا ارسال کردیم. ان‌شاءالله با توجه به ادله و مستندات ارائه شده موضوع ختم به خیر شود و اتفاق خاصی متوجه فوتبال ایران نشود.آخرین مهلت ارسال پاسخ ما امروز بود. فیفا تاریخ رسیدگی گذاشته بود و بلافاصله پس از وصول رای، آن را اعلام خواهیم کرد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اظهارنظر عجیبش پس از جلسه هفته گذشته اعضای هیات رئیسه مبنی بر اینکه هیچ تصمیمی درباره تغییر در کادرفنی گرفته نشده و اسکوچیچ همچنان سرمربی تیم ملی است، خاطرنشان کرد: به عنوان سخنگوی هیات رئیسه و فدراسیون آنچه در جلسه جمع‌بندی شد اعلام کردم و هیچ صحبتی از خودم نبود. به این دلیل گفتم تصمیمی گرفته نشده که تصمیمات ما مشروط بود. اگر اتفاقات، بندها و مواردی درباره کی‌روش محقق می‌شد، آن وقت این موضوع تصمیم می‌شد اما لحظه‌ای که من مقابل فدراسیون آمدم و صحبت کردم هنوز تصمیم گیری نشده بود.
اصولی افزود: در آن زمان ملاحظاتی درباره اسکوچیچ و رایزنی‌های نهایی با کی‌روش وجود داشت و باید صحبت من اینگونه بیان می‌شد. ریاست فدراسیون نیز در نشست خبری خود اعلام کردند فلانی براساس مصوبات هیات رئیسه اقدام کرد. بخش عمده‌ای از آن ملاحظات ظرف چند ساعت و در یک روز مرتفع شد و آن خبر نهایی آمد. آن روزی هم که مسائل قطعی شد من در نجف و کربلا بودم. توفیق پیدا کردم پس از جلسه هیات رئیسه عازم این سفر شوم و به اینترنت دسترسی نداشتم که بخواهم توضیحی بدهم. صحبت من براساس تصمیم هیات رئیسه و ملاحظاتی بود که به وقوع پیوستن برخی شروط و مواردی، به تصمیم تبدیل می شد. زمانی که من صحبت کردم، تصمیمی اتفاق نیفتاده و اسکوچیچ سرمربی بود. به لحاظ اخلاقی نیز درست نبود وی از رسانه بشنود و باید با اسکوچیچ توافق می‌کردیم.
سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اینکه باشگاه فولاد تحت هیچ شرایطی راضی به حضور جواد نکونام در کادرفنی تیم ملی نیست و با این وضعیت تکلیف دستیار ایرانی کی‌روش چه خواهد شد، گفت: با باشگاه فولاد در مذاکره هستیم و این موضوع منتفی نشده است. البته افراد و مربیان دیگری نیز مدنظر هستند. هر زمان به جمع‌بندی رسیدیم و خود کی روش هم به ایران آمد، دستیار ایرانی او را معرفی خواهیم کرد. حضور نکونام در کادرفنی کامل منتفی نشده و رایزنی‌ها در حال انجام است. حضور دستیار ایرانی در کادرفنی، یکی از شروط مورد تاکید بود که در جهت حضور مربیان ما در جام جهانی هیات رئیسه و رئیس فدراسیون ارائه کردند و این شرط باید محقق شود.
وی درمورد اینکه آیا کی‌روش فقط روی استفاده از نکونام تاکید دارد، گفت: خیر. به هرحال اولویت یک، دو و سه دارد و هر کدام محقق شود، براساس اولویت‌بندی‌ها کارشان انجام خواهد شد.
سخنگوی فدراسیون درباره وحید هاشمیان، توضیح داد: او از مربیان باسواد، تحصیلکرده، باسابقه، خوش‌اخلاق، متین، دلنشین و دوست‌داشتنی فوتبال ما است و با در نظر گرفتن انصاف الگو و مدل اخلاقی خوبی را می تواند در بحث مربیگری ارائه کند و در بحث فنی در طراز بالای فوتبال ایران و حتی جهان با توجه به مدارکی به آن دسترسی دارد، قرار گرفته است. هرچه در سجایای او بگوییم کم گفته ایم و امیدوارم بتوانیم در خدمتش باشیم.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237333/اصولیبرای-حضور-نکونام-در-کادر-فنی-کی-روش-هنوز-در-حال-مذاکره-هستیم

دکمه بازگشت به بالا