اخبار سیاسی

گزارش سازمان توسعه تجارت از مثبت شدن تراز تجاری ایران با روسیه

گزارش سازمان توسعه تجارت از مثبت شدن تراز تجاری ایران با
روسیه
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و سازمان توسعه تجارت در این جلسه گزارشی از روند همکاری‌های تجاری با روسیه و منطقه اوراسیا ارائه کرد.
در این گزارش اعلام شد پس از اختیاراتی که ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در خرداد امسال به سازمان توسعه تجارت تفویض کرد، میزان تبادل تجاری میان جمهوری اسلامی ایران با روسیه و کشور‌های منطقه اوراسیا از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.
این گزارش همچنین تایید می‌کند که ایران نه تنها در صادرات محصولات کشاورزی، بلکه در صادرات صنایع پیشرفته و پیچیده یا های‌تک به روسیه نیز موفقیت‌های خوبی به دست آورده و تراز تجاری تهران با مسکو مثبت شده است. اعضای جلسه بر اساس این گزارش مقرر کردند زیر ساخت‌های لازم از جمله فعالیت کشتی‌های مناسب در دریای خزر فراهم شود و تسهیلات بیشتری در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.
در ادامه جلسه پیشنهاد مشترک وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور در زمینه استفاده از نیرو‌های باتجربه و حتی بازنشسته آموزش و پرورش برای تدریس در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه مطرح و مصوب شد برای جبران کمبود معلم در مقاطع تحصیلی یاد شده این نیرو‌ها از مهرماه به کار گرفته شوند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237498/گزارش-سازمان-توسعه-تجارت-از-مثبت-شدن-تراز-تجاری-ایران-با-روسیه

دکمه بازگشت به بالا