اخبار سیاسی

راه‌اندازی بیمارستان های سیار نیروی زمینی سپاه پاسداران در ایران و عراق

راه‌اندازی بیمارستان های سیار نیروی زمینی سپاه پاسداران در
ایران و عراق
 نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با راه اندازی و فعال سازی ۵ بیمارستان سیار در ۵ پایانه مرزی کشور و دو بیمارستان و پست امداد در عراق، خادم اربعینی مردم در حوزه سلامت و درمان است.
این بیمارستان های سیار و پست های امداد در قالب انواع تخصص ها از جمله داخلی، اطفال، جراحی، طب اورژانس، ارتوپدی، زنان، مشاوره، رادیولوژی، چشم پزشکی و دندانپزشکی از دوازدهم شهریور ماه خدمت رسانی خود را به مردم به ویژه شرکت کنندگان در آیین پیاده روی اربعین حسینی آغاز کرده‌اند.
 این واحدهای بیمارستانی و خدمات درمانی نیروی زمینی سپاه تا سی ام شهریور ماه در پایانه مرزی ریمدان در استان سیستان و بلوچستان، گذرگاه باشماق در استان کردستان، پایانه های مرزی خسروی در استان کرمانشاه، گذرگاه مهران در استان ایلام، پایانه مرزی شلمچه در استان خوزستان همه خدمات عمومی و تخصصی این بیمارستان ها و واحدهای خدمت رسانی از جمله خدمات دارویی و داروخانه ای به صورت کاملاً رایگان در اختیار مردم و زائران اربعین حسینی قرار دارد.
در پایانه مرزی ریمدان، این خدمات در اختیار زائران خارجی به ویژه زوار پاکستانی که از این گذرگاه برای شرکت در آیین اربعین حسینی به مقصد عراق وارد ایران می‌شوند، قرار می گیرد.
گفتنی است این اقدامات با بهره گیری از کادر متخصص درمانی شامل پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان داوطلب و جهادی با کیفیت و برابر استانداردهای بهداشتی و درمانی ارائه می شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237750/راه‌اندازی-بیمارستان-های-سیار-نیروی-زمینی-سپاه-پاسداران-در-ایران-و-عراق

دکمه بازگشت به بالا