اخبار استان ها

هیچ دانش‌آموزی از تحصیل و ثبت‌نام باز نخواهد ماند

هیچ دانش‌آموزی از تحصیل و ثبت‌نام باز نخواهد ماند
ایسنا/اصفهان مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به ثبت نام قطعی ۹۵ درصد از دانش آموزان در مدارس استان، گفت: تلاش ما این است که هیچ دانش‌آموزی بدون تحصیل باقی نماند و اگر بدانیم حتی یک دانش‌آموز باید ثبت‌نام می‌کرده و این کار را انجام نداده، به دنبال او خواهیم رفت.

محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چند روزی بیشتر تا پروژه عظیم مهرماه یعنی بازگشایی مدارس باقی نمانده است، اظهار کرد: برای اینکه این پروژه انجام می‌شد، باید اقدامات مهمی را به ویژه بعد از 2 سال تعطیلی به دلیل کرونا انجام می‌دادیم که آماده کردن فضا و تجهیزات و اجرای فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان از جمله این اقدامات بود.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 95 درصد از دانش‌آموزانمان را ثبت‌نام قطعی کرده‌ایم، گفت: 5 درصد از دانش آموزان به دلایل مختلف ثبت‌نام نشده‌اند که از خانواده این عزیزان درخواست می‌کنیم به فرآیند ثبت‌نام سرعت بخشند و اگر مشکلی در فرآیند ثبت‌نام داشتنند، به قسمت ارزیابی عملکرد ادارات و نواحی مربوطه مراجعه کنند تا موانع این موضوع برطرف شود.
ابراهیمی در مورد فرصت ثبت‌نام دانش‌آموزان، گفت: دانش‌آموزان تا پایان شهریور فرصت دارند، اما این موضوع را به روزهای پایانی موکول نکنند تا دچار مشکل نشوند؛ البته افرادی که تاکنون ثبت‌نام نشده‌اند احتما یا جزو دسته افرادی هستند که از محلی به محل دیگر جابه جا شده‌اند یا اتباع خارجی هستند که انتظار داریم این افراد سریع‌تر فرآیند ثبت‌نام را انجام دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: ممکن است دانش‌آموزان به مدرسه‌ای برای ثبت‌نام مراجعه کنند که ظرفیت آن تکمیل شده باشد، در این صورت نیاز است به سرعت به نزدیکترین مدرسه با منزل مسکونی مراجعه کنند و اگر در این زمینه نیز خللی وجود داشت به ادارات نواحی و مناطق مراجعه کنند تا مشکل برطرف شود.
وی ادامه داد: تلاش ما این است که هیچ دانش‌آموزی بدون تحصیل باقی نماند و اگر بدانیم حتی یک دانش‌آموز باید ثبت‌نام می‌کرده و این کار را انجام نداده، به دنبال او خواهیم رفت و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
ابراهیمی درباره ثبت‌نام کتب درسی نیز گفت: دانش‌آموزانی که اقدام به ثبت‌نام کتب درسی نکرده‌اند، با مراجعه به مدرسه خود، اقدامات لازم را برای ثبت‌نام کتب انجام دهند تا اول مهر با کتاب وارد مدرسه شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد از سازماندهی نیروی انسانی ما انجام شده است، افزود: در برخی نقاط کسری یا جابجایی نیرو داریم و تا پایان شهریورماه سازماندهی به‌صورت کامل انجام خواهد شد تا در روز اول مهر در همه نقاط استان اصفهان، معلم در کلاس درس حاضر باشد.
وی به خانواده‌ها توصیه کرد برای رفت و آمد دانش‌آموزان به ویژه در مقطع متوسطه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، و گفت: حمل و نقل عمومی هم هزینه کمتری دارد و هم باعث کنترل ترافیک شهر خواهد شد.
ابراهیمی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با شهرداری اصفهان برای راه‌اندازی اتوبوس دانش آموزی، گفت: وضعیت افرادی که قرار است از سرویس مدارس استفاده کنند نیز در این هفته تعیین تکلیف خواهد شد.
به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: روزهای اول سال تحصیلی به دلیل شوق و ذوق خانواده‌ها و همچنین به دلیل اینکه ممکن است هنوز سرویس‌های مدارس برنامه منظم خود را تدوین نکرده باشند و شاهد ترافیک در خیابان‌ها باشیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062116378/هیچ-دانش-آموزی-از-تحصیل-و-ثبت-نام-باز-نخواهد-ماند

دکمه بازگشت به بالا