اخبار بین المللی

شرط بنی گانتس برای توافق میان ایران و قدرت‌های جهانی

شرط بنی گانتس برای توافق میان ایران و قدرت‌های جهانی
بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد در صورتی که هرگونه توافقی با ایران به امضا برسد، بایستی شامل عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای باشد. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گفت: ما به خاورمیانه‌ای با ثبات و ایمن نیاز داریم که در برابر افراط گرایی و رادیکالیسم بایستد.
بنی گانتس همچنین با تکرار ادعا‌های پیشین، در پاسخ به پرسشی در خصوص حمله به ایران مدعی شد: ما توانایی ویژه‌ای برای دفاع از خود داریم و آن را به هنگام نیاز بکار خواهیم بست.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین با انتشار نقشه ای، مدعی شد در این تأسیسات نظامی سوریه، موشک‌های دقیق برای ایران تولید می‌شود.
گفتنی است ساعاتی پیش نیز یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در نشست خبری مشترک در برلین ادعا‌هایی را علیه ایران و برنامه هسته‌ای آن تکرار کردند. شولتس در این نشست خبری با حمایت از مواضع رژیم صهیونیستی در خصوص پاسخ منفی ایران به پیشنهاد اروپا برای احیای برجام ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفیم که ایران به پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته‌ای پاسخ مثبت نداد. شرکای اروپایی پیشنهاداتی ارائه کرده اند و دلیلی ندارد ایران با آن‌ها موافقت نکند. دستیابی به توافق با ایران در آینده نزدیک غیرممکن است. هیچ توجیهی برای ایران جهت رد پیشنهاد‌های اتحادیه اروپا وجود ندارد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237778/شرط-بنی-گانتس-برای-توافق-میان-ایران-و-قدرت‌های-جهانی

دکمه بازگشت به بالا