اخبار استان ها

اتوبوس‌های اعزامی مشهد به عراق برگشت خورد/آماده خدمت‌رسانی به زائران پیاده در مسیر بازگشت هستیم

اتوبوس‌های اعزامی مشهد به عراق برگشت خورد/آماده خدمت‌رسانی
به زائران پیاده در مسیر بازگشت هستیم
ایسنا/خراسان رضوی مدیر روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی مشهد از برگشت خوردن اتوبوس‌های اعزامی به عراق خبر داد و گفت: در حال حاضر اتوبوس‌ها در خاک ایران مستقر است که در صورت درخواست ستاد اربعین کشور آماده خدمت‌رسانی به زائران پیاده در مسیر بازگشت است.
عباس اتحادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سازمان اتوبوسرانی مشهد ١٣٠ دستگاه اتوبوس را با توجه به هماهنگی‌هایی که با کشور عراق انجام بود، جهت خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین حسینی اعزام کرد.

وی افزود: بنا بر اظهار نظر مقامات دولت عراق مقرر شد ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در مسیر مرز مهران به زائران سرویس‌دهی کند اما متاسفانه بعد از اعزام اتوبوس‌ها به دلیل ناهماهنگی مسئولان استان کوت عراق این سرویس‌دهی آنگونه که شایسته بود، انجام نشد.

مدیر روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: همچنین به دلیل مشکلاتی که برای اسکان اتوبوسرانان در کشور عراق ایجاد شد، اتوبوسرانان ما به کشور و مرز مهران بازگشتند.  

اتحادی در پاسخ به این سوال که آیا اعزام اتوبوس به مرزها موجب کاهش وسایل نقلیه عمومی در شهر نشده، گفت: اعزام اتوبوس‌ها تصمیم سازمان اتوبوسرانی مشهد نبوده و از طریق ستاد اربعین کشور این دستور به ما ابلاغ شد که این تعداد اتوبوس به کشور عراق فرستاده شود.

وی بیان کرد: سال‌های گذشته وقتی اتوبوس‌ها را به کشور عراق اعزام می‌کردیم، ناوگان شهری حمایت می‌شد. امسال نیز تدابیری اتخاذ شد مبنی بر اینکه سازمان همزمان با اعزام ١٣٠ دستگاه اتوبوس به کشور عراق، ١٠٠ دستگاه اتوبوس که دارای نواقص فنی و غیر فعال بود را به چرخه سرویس‌دهی بازگرداند تا بتواند سرفاصله ناوگان را تا حدی مدیریت کند و شهروندان با کمترین افزایش سرفاصله از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062116440/اتوبوس-های-اعزامی-مشهد-به-عراق-برگشت-خورد-آماده-خدمت-رسانی-به

دکمه بازگشت به بالا