اخبار سیاسی

ارائه خدمات به بیش از ۴/۵ میلیون پناهنده افغانستانی در ایران

ارائه خدمات به بیش از ۴/۵ میلیون پناهنده افغانستانی در
ایران
امیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر خارجه نیوزیلند مطرح کرد؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و نانایا ماهوتا وزیر امور خارجه نیوزیلند در یک گفتگوی وبیناری تحولات، مناسبات دوجانبه و منطقه ای را مورد تبادل نظر قرار دادند.
امیرعبداللهیان با اشاره به روند روابط دوستانه دو کشور، از برگزاری کمیسیون مشترک سیاسی و اقتصادی استقبال و ابراز امیدواری نمود برگزاری این اجلاس گام موثری برای تحقق ظرفیت موجود مناسبات دوجانبه در زمينه های مختلف باشد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ادامه مخاطرات کرونا و تولید انواع واکسن در ایران، همکاری مشترک علمی در این زمینه را از ظرفیت های موثر روابط دانست.
امیرعبداللهیان در خصوص افغانستان، تشکیل حکومت فراگیر با مشارکت قوی همه اقوام این موضوع را از بسترهای مورد نیاز برای استقرار صلح و ثبات در این کشور دانست.
وی با یادآوری اقدامات کشورمان برای ارائه خدمات به بیش از ۴/۵ میلیون پناهنده افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت حمایت جامعه جهانی برای مدیریت این مسئولیت سنگین و کمک کشورهای دوست از جمله نیوزیلند در این راستا تاکید کرد.
وزیر خارجه نیوزیلند نیز با اشاره به روابط دوستانه دو کشور، برگزاری کمیسیون مشترک سیاسی و اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک را فرصتی مهم دانست.
نانایا ماهوتا با تحسین رویکرد انسانی جمهوری اسلامی ایران در پذیرش میلیون ها آواره افغانستانی، بر سیاست کشورش برای حمایت از استقرار صلح در افغانستان و کمک به پناهندگان تاکید کرد.
وی از مساعدت کشورمان برای انتقال شماری از نیروهای افغانستانی مرتبط با نیوزلند قدردانی کرد.
وزیر خارجه نیوزلند با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران، بر توسعه هر چه بیشتر همکاری ها تاکید کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237818/ارائه-خدمات-به-بیش-از-۴۵-میلیون-پناهنده-افغانستانی-در-ایران

دکمه بازگشت به بالا