اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

توجیه اشتباه مضحک داوری در بازی یوونتوس- سالرنیتانا

توجیه اشتباه مضحک داوری در بازی یوونتوس- سالرنیتانا
اشتباهات داوری گرچه این روز ها بیشتر مرتبط به لیگ فوتبال ما و سوژه خبرهای داغ و بیانیه نویسی تیم ها شده اما لیگ های اروپایی را  نیز بی نصیب رها نکرده است. 
دیدار یوونتوس و سالرنیتانا  که یکشنبه شب برگزار شد یکی از خبرساز ترین اشتباهات فاحش داوری را به دنبال داشت. 
شاگردان داویده نیکولا در سالرنیتانا ابتدا از حریف با دو گل پیش افتادند، اما یوونتوس به بازی برگشت و حتی گل پیروزی بخش را هم به ثمر رساند با این حال به دلیل اشتباه VAR در کشیدن خط آفساید، داور بازی این گل را مردود اعلام کرد. این اتفاق جنجالی برای سالرنیتانا یک امتیاز به ارمغان آورد.
 در پی اتفاقات پایان بازی میلیک و کوادرادو از یوونتوس و فازیو از سالرنیتانا از زمین بازی اخراج شدند و آلگری سرمربی یووه هم به دلیل اعتراضاتش به داوری با کارت قرمز جریمه شد.
داویده نیکولا سرمربی سالرنیتانا  در این خصوص گفته بود: کاملا از عملکردی که درون زمین به اجرا گذاشتیم رضایت داریم و خیلی حیف می شد اگر دست خالی از این بازی خارج می شدیم. VAR ثابت می کند که این ورزش اعتبار دارد. وقتی که بازیکن در موقعیت آفساید سعی می کند به توپ برسد، یعنی در جریان بازی مداخله کرده است. ما به اینجا آمدیم تا بازی خودمان را به نمایش بگذاریم، جنگنده باشیم و از بالا یوونتوس را پرس کنیم. 
در تصاویری که شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت» ایتالیا منتشر کرده لحظه‌ای که آرکادیوش میلیک در وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم با ضربه سر دروازه حریف را باز می‌کند، کاندروا بازیکن سالرنیتانا در نزدیکی نقطه کرنر با خط عرضی زمین ۲.۹ متر فاصله دارد، این در حالی است که بونوچی که به زعم داور در آفساید قرار دارد، با خط عرضی زمین ۳.۴۲ متر فاصله دارد. این بدین معناست که گل یووه سالم بوده و بونوچی چیزی در حدود ۵۰ سانتی‌متر از کاندروا عقب‌تر بوده است. با این حال، مسؤلان سازمان سری A به شبکه تلویزیونی «DAZN» گفته‌اند که خط تعیین شده برای تعیین موقعیت آفساید بونوچی، کاندروا را در نظر گرفته است.
بونوچی گفت: توضیح داور (متئو مارسنارو) این بود که من درگیر بازی فعال بودم اما لوئیجی سپه (دروازه‌بان سالرنیتانا) هرگز متوجه این موضوع نمی‌شد، موقعیت من با مهار توپ احتمالی او تداخلی نداشت. این چیزی است که قانون می‌گوید.
کاپیتان یووه تصریح کرد: صرف‌نظر از آن، در صحنه گل من در بازی فعال حضور نداشتم و مدافع سالرنیتانا حتی پیراهنم را کشید. حالا باید عملکردمان در نیمه اول این دیدار را آنالیز کنیم، 
 میلیک هم با انتشار تصویری از صحنه مورد مجادله در صفحه اینستاگرامش، محل قرارگیری این بازیکن را به خوبی نشان داده است تا مشخص شود که کمک داور ویدیویی علیرغم بررسی طولانی، در مردود اعلام کردن گل یوونتوس اشتباه کرده است. 
او نوشت:« دیگر حرفی باقی نمی‌ماند.»
 کادر فنی و بازیکنان یوونتوس از این که سه امتیاز این بازی را روی اشتباه داوری از دست داده‌اند بسیار عصبانی و ناراحت هستند.
حالا کمیته داوران ایتالیا در واکنش به اتفاقی که مشخص شد اشتباه داوری بوده و در شبکه های مجازی اشتباه مضحک هم نامیده شد، بیانیه ای صادر کرده است.
به گزارش جووانی کاپوآنو از رادیو ۲۴، کمیته داوران ایتالیا در توضیح اتفاقی که در دیدار یوونتوس و سالرنیتانا افتاد و گل سالم یوونتوس به اشتباه مردود اعلام شد، گفته است:
تصویر بزرگ تری که پس از بازی پخش شد در دسترس داوران اتاق VAR نبود. بدنه فنی تمام ابزار‌های در دسترس داوران را مشاهده و بررسی کرده است و هیچ اثری از این تصویر بزرگ پیدا نکرده است و از شرکتی که خدمات فناوری VAR را ارائه می‌دهد هم تأییدیه آن را دریافت کرده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8237938/توجیه-اشتباه-مضحک-داوری-در-بازی-یوونتوس-سالرنیتانا

دکمه بازگشت به بالا