اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

پرکاس: پرسپولیسی‌ها قدر تک موقعیت‌های خود را دانستند

پرکاس: پرسپولیسی‌ها قدر تک موقعیت‌های خود را دانستند
 رضا پرکاس، سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان در نشست خبری  پس از شکست مقابل پرسپولیس گفت: از هواداران صنعت نفت که از آبادان یا مابقی عزیزان که از شهر‌های دیگر آمدند و ما را در ورزشگاه آزادی تنها نگذاشتند تشکر می‌کنم. می‌دانستیم در آزادی بازی می‌کنیم و بازیکنان تیم حریف هماهنگی کامل را دارند. با توجه به بضاعتی که داریم سیستم اولیه را طوری چیدیم که بتوانیم بازی را کنترل و حفظ کنیم. فشار حریف زیاد بود و توانستند به گل برسند. ما تعویض به موقعی انجام دادیم تا بازی را به دست بگیریم. نیمه دوم یک بازی سراسر هجومی داشتیم. با سه تعویض همزمان بازی زمینی انجام دادیم. به هرحال خوزستان و تیم نفت آبادان است و به سادگی و خوبی می‌توانیم توپ را روی زمین به گردش در بیاوریم. همین باعث شد به پرسپولیس فشار زیادی وارد شود.
او ادامه داد: چند موقعیت هم داشتیم. باید بدانیم در فوتبال مدرن تک موقعیت‌ها باید بسیار اهمیت دار باشند و این روشی بود که می‌خواستیم بازی کنیم. پرسپولیس تیم پرمهره است. توجیه نمی‌کنم، اما تعویض هایشان نشان داد تیم دومشان هم مثل تیم اولشان کار می‌کند. بچه‌های ما جانانه جنگیدند. بازیکنان تعویضی ما خیلی تلاش کردند، ولی به هرحال فوتبال است. آن‌ها قدر تک موقعیت نیمه دوم خودشان را دانستند و مجددا به گل رسیدند. باید از این فوتبال نقاط ضعف و قوتمان را بررسی کنیم و با تمام قوا برای بازی بعدی که خانگی است حاضر شویم و سه امتیاز را بگیریم تا نسبت به بالای جدول فاصله ایجاد نشود.
او درباره مشکلات مالی این تیم گفت: صحبت کردن درباره بودجه باشگاه در حیطه اختیارات من نیست و در اختیار مدیریت است. مدیریت تمام تلاش خود را کرده، اما بودجه هر تیمی محدود است و صنعت نفت هم مسثنی نیست. با توجه به قوانینی که برای تیم‌های دولتی منجمله نفت آبادان وضع شده، دست مدیریت بسیار بسته است، اما مطمئن باشید در حد توان و با توجه به سیاست‌های باشگاه یارگیری کردیم و امیدواریم روز به روز بهتر شود.
او درباره بازی بهتر تیمش در نیمه دوم بیان کرد: تعویض‌هایی انجام دادیم که بازیکنان ورودی مصدوم بودند. اگر آن‌ها از ابتدا در ترکیب قرار می‌گرفتند، باید در دقیقه ۳۰ سه، چهار بازیکن را تعویض می‌کردم. نمی‌توانستیم بی‌احتیاط باشیم. هدفمان این بود بازی را در نیمه اول کنترل کنیم نه اینکه دفاع کنیم. در نیمه اول هم دو موقعیت داشتیم. یک موقعیت بسیار خوب داشتیم که اگر امیرحسین فرهادی مقداری دقت می‌کرد، می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند.
او خاطرنشان کرد: در نیمه دوم تمام بازیکن‌هایی که از لحاظ فاز تکنیکی مدنظرمان بودند تعویض کردیم تا تکنیک خط هافبک تقویت شود. به راحتی می‌توانیم روی زمین بازی کنیم و قبول کنید تیم حریف اتوماتیک مقداری خسته‌تر می‌شود. این موضوع به بازیکنان تکنیکی ما این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر کار کنند.
پرکاس در خصوص انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به هرجهت باید به این انتخاب احترام گذاشت. قطعا یک انتخاب دموکراسی بوده، وقتی شخصی بالای ۷۰-۶۰ درصد رای می‌آورد یعنی مجمع قبولش دارد. باید به این نوع انتخاب‌ها احترام بگذاریم. تیم ملی و فوتبال ما در وضعیت بسیار حساسی قرار دارد. تاج هم تجربه بسیار خوبی دارد. با فوتبال بیگانه نیست. این می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند. علیرغم تمام رقابت‌هایی که بین نفرات بود الان انتخابات تمام شده، همه باید یک هدف را دنبال کنیم و آن هم موفقیت و پیشرفت فوتبال ایران است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227963/پرکاس-پرسپولیسی‌ها-قدر-تک-موقعیت‌های-خود-را-دانستند

دکمه بازگشت به بالا