اخبار فضای مجازی

بادپایان در آستانه سال شلوغ و پرهیاهو/ دورخیز تفتیان برای ثبت رکورد زیر ۱۰ ثانیه

بادپایان در آستانه سال شلوغ و پرهیاهو/ دورخیز تفتیان برای
ثبت رکورد زیر ۱۰ ثانیه
حسن تفتیان دونده سرعتی کشورمان  در گفت و گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه چه زمانی به رکورد زیر ۱۰ ثانیه خواهد رسید؟ اظهار کرد: این رکورد انتظاری است که مردم هم از من دارند. به هر حال  چندین سال است نزدیک مرز ۱۰ ثانیه می‌دوم و خودم هم این انتظار را دارم تا این رکورد را بزنم.
او ادامه داد: خدا را شکر در ترکیه اتفاقات خوبی رقم خورد، اما متاسفانه باد منفی منجر شد تا رکوردی که بر جای گذاشتم به ثبت نرسد. امیدوارم این اتفاق در شرایط ایده‌آلی رقم بخورد تا رکورد زیر ۱۰ ثانیه  نیز به ثبت برسد. مطمئنم این اتفاق به زودی  رخ خواهد داد، اما ابتدا  باید شرایط و بستر آن فراهم باشد.
ثبت رکورد ۱۰.۲۲ در باد منفی قابل قبول است 
تفتیان درباره عملکردش در  مسابقات لیگ دو و میدانی اظهار کرد:  به هر حال  ثبت رکورد ۱۰.۲۲ آن هم در باد منفی  قابل قبول است. همچنین اینکه در ایران مسابقه می‌دهم خیلی اتفاق خوبی برایم است و به آن افتخار می‌کنم.
امیدوارم اتفاقات خوبی در تمام رویدادها برای دو و میدانی رخ بدهد 
دونده سرعتی کشورمان  درباره برنامه‌هایش برای سال جاری گفت: با پایان مسابقات لیگ دو و میدانی  تصمیم دارم مدت کوتاهی به استراحت بپردازم و پس از آن دوباره استارت تمریناتم را خواهم زد، زیرا سال شلوغی پیش‌روی ما است. طبق برنامه  باید در مسابقات قهرمانی جهان، داخل سالن قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و از همه مهم‌تر بازی‌های آسیایی حضور پیدا کنیم. امیدوارم اتفاقات خوبی برای ما در تمامی این رویداد‌ها رخ بدهد. با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی این فرصت را داریم تا یک سال دیگر تمرین کنیم. باید از این موضوع  بهترین استفاده ممکن را ببرم.
مسئولان  کمیته ملی المپیک نگاه ویژه ای به رشته پر مدال دو و میدانی داشته باشند 
ملی‌پوش دو و میدانی  تصریح کرد: من انتظار دارم تا از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بهتر حمایت شوم. البته با توجه به تغییراتی که در بدنه مدیریتی کمیته ملی المپیک رخ داده توقع می‌رود آن‌ها نگاه ویژه‌تری به رشته پر مدالی مانند دو و میدانی داشته باشند. مطمئنم  ورزشکاران حاضر در مسابقات لیگ دو و میدانی این پتانسیل را  دارند که اگر حمایت شوند رکورد‌های خوبی به ثبت برسانند.
تفتیان درباره اینکه آیا تصمیمی برای حضور در مسابقات مهم برون مرزی دارد یا خیر؟ بیان کرد: قصد دارم که در چند مسابقه تدارکاتی خوب شرکت کنم تا محک جدی بخورم. البته  باید ببینیم فدراسیون دو و میدانی چه تصمیمی می‌گیرد. به احتمال زیاد در یک یا ۲ هفته آینده درباره برنامه‌های خودم با فدراسیون به اجماع خواهیم رسید.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8239149/بادپایان-در-آستانه-سال-شلوغ-و-پرهیاهو-دورخیز-تفتیان-برای-ثبت-رکورد-زیر-۱۰-ثانیه

دکمه بازگشت به بالا