اخبار علمی پزشکی

ضرورت تقویت بنیان‌های فناورانه و توسعه دانشگاه‌ها

ضرورت تقویت بنیان‌های فناورانه و توسعه دانشگاه‌ها
سرپرست دانشگاه الزهرا (س) در چهلمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور که در این دانشگاه برگزار شد، با تاکید بر تلاش برای اصلاح روند موجود و تقویت بنیان‌های فناورانه و توسعه دانشگاه‌ها گفت: توسعه فناوری وظیفه دانشگاه‌ها است و توان علمی کشور باید به سمت حفظ رتبه‌های علمی بین‌المللی و پاسخ به نیازهای کشور برود.

به گزارش ایسنا، چهلمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) با حضور دکتر حق بین سرپرست، دکتر اله‌یار، معاون رییس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر فریده حق‌بین، سرپرست دانشگاه الزهرا (س) و دکتر نقره‌آبادی معاون اداری و مالی این دانشگاه روز سه شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار شد.
دکتر فریده حق‌بین با بیان اینکه معاونان اداری و مالی سنگ زیرین دانشگاه‌ها هستند، گفت: طی چندسال اخیر برخی از مسائل در کشور، دانشگاه‌ها را درگیر مشکلاتی کرده است که تدبیر شما است که در این شرایط چرخ دانشگاه را میچرخاند.
سرپرست دانشگاه الزهرا (س) افزود: دانشگاه‌ها از مهرماه سال ۱۴۰۰ به جای پرداختن به اهداف علمی خود، درگیر حقوق اعضای هیئت علمی بودند و متاسفانه امسال نیز موضوعاتی نظیر تغذیه دانشجویان و افزایش حقوق کارمندان دانشگاه‌ها را دچار مشکل کرده است.
وی با تاکید بر تلاش برای اصلاح روند موجود و تقویت بنیان‌های فناورانه و توسعه دانشگاه‌ها اظهار داشت: توسعه فناوری وظیفه دانشگاه‌ها است و توان علمی کشور باید به سمت حفظ رتبه‌های علمی بین‌المللی و پاسخ به نیازهای کشور برود.
دکتر حق بین با اشاره به ایجاد فضاهای فیزیکی به دلیل افزایش تقاضا جهت ورود به دانشگاه‌ها در دوره‌های گذشته گفت: در شرایط کنونی که بسیاری از دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های کوچک با کمبود امکانات، نیروی انسانی و… مواجه هستند، اگر این دانشگاه‌های کوچک در مراکز استان با یکدیگر تجمیع شوند، باعث صرفه جویی در امکانات مادی و منابع انسانی می‌شود و به دنبال آن مشکلات و چالش‌های موجود آن‌ها نیز مرتفع خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، در ادامه اعضا در خصوص دغدغه‌ها، مسائل و مشکلات مالی موجود در دانشگاه‌ها و ارائه راهکارهایی جهت حل آن‌ها تبادل نظر کردند.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062418262/ضرورت-تقویت-بنیان-های-فناورانه-و-توسعه-دانشگاه-ها

دکمه بازگشت به بالا