اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

پیروزی مقتدرانه حسن یزدانی در دور نخست/ نخودی میلیمتری به برتری رسید

پیروزی مقتدرانه حسن یزدانی در دور نخست/ نخودی میلیمتری به
برتری رسید
روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان با رقابت‌های اوزان ۷۰، ۷۹، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم امروز (پنج شنبه) در شهر بلگراد صربستان آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.
بر این اساس در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی دور بعد شد. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی به مصاف سباستین جزیرزانسکی از لهستان می رود.
در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی در دور نخست مقابل یاکوب شیخ جمال از رومانی با نتیجه نزدیک ۷ بر ۶ به برتری رسید. وی در دور بعد به مصاف دولگون آلتانزول از مغولستان می رود. جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در آن سوی جدول قرار دارد و تا دیدار فینال به نماینده کشورمان برخورد نمی‌کند.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۴ کشتی گیر دارد، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با  ژی وی دنگ از چین مبارزه می‌کند. طا‌ها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه در گروه زارع حضور دارد و تا دیدار نیمه نهایی به نماینده کشورمان برخورد نخواهد کرد. گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک در آنسوی جدول حضور دارد و تا دیدار فینال با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.
در وزن ۷۰ کیلوگرم امیر محمد یزدانی به دلیل ۳۰۰ گرم اضافه وزن شانس حضور در رقابت‌ها را از دست داد و از جدول رقابت‌ها کنار گذاشته شد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8240200/پیروزی-مقتدرانه-حسن-یزدانی-در-دور-نخست-نخودی-میلیمتری-به-برتری-رسید

دکمه بازگشت به بالا