اخبار علمی پزشکی

تولید بومی داروی تقویت سیستم ایمنی مشتق از شیر آغوز گاو

تولید بومی داروی تقویت سیستم ایمنی مشتق از شیر آغوز
گاو
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از شیر آغوز گاو، دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن عرضه کرد؛ دارویی که تمام مواد اولیه آن در این شرکت به تولید رسیده است.

سید سینا دُرّ یتیم، مدیر عامل شرکت این شرکت دانش بنیان در گفت‌وگو با ایسنا، تولید مکمل‌های انسانی را یکی از محصولات این شرکت فعال در حوزه داروهای انسانی دانست و گفت: در زمان اوج شیوع کرونا کشورها به سمت تولید مکمل‌های دارویی رفتند، به گونه‌ای که در کشور آلمان مکمل‌های انسانی مشتق از کلستروم (آغوز) را توسعه دادند و از آنجایی که این دارو از نیازهای کشور محسوب می‌شد، مطالعاتی را برای تولید این نوع مکمل‌ها اجرایی کردیم.
وی مکمل دارویی مشتق از کلستروم را از جمله مکمل‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن توصیف کرد و ادامه داد: کلستروم(آغوز) اولین شیر گاو بعد از زایمان است که بسیار در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان مؤثر است؛ چرا که حاوی مقادیر بالایی از لاکتوزین، ایمونوگلوبین و فاکتورهای رشد است.
دُرّ یتیم، در ادامه خاطر نشان کرد: مکمل تولیدشده از کلستروم، کپسول حاوی پودر ماده مغذی کلستروم است که نقش بسزایی در تقویت سیستم ایمنی و همچنین بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارد.
مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان یادآور شد: ما در این شرکت، توسعه دانش فنی این فرآورده دارویی را در دستور کار قرار دادیم و این مکمل بر اساس فرمولاسیون تولید شده در آلمان بدون وابستگی به مواد اولیه وارداتی، در کشور تولید شده است. با این اقدام ایران به جمع کشورهای دارای دانش فنی این نوع مکمل‌های انسانی مشتق از کلستروم پیوست.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062518616/تولید-بومی-داروی-تقویت-سیستم-ایمنی-مشتق-از-شیر-آغوز-گاو

دکمه بازگشت به بالا