اخبار فضای مجازی

مسئله مالی VAR به باشگاه ها محول شد

مسئله مالی VAR به باشگاه ها محول شد
امروز خداداد افشاریان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال  گفت: اگر بخواهیم درباره اقداماتی که در داوری انجام شده، صحبت کنیم، باید رفتار کمیته داوران هم اضافه کنیم. افرادی که پیش از من در این کمیته بوده و فعالیت‌های کمیته را شکل دادند، می‌توانستند رفتار حرفه‌ای‌تر و بهتری داشته باشند. می‌توانستیم گام‌های بیشتری برداریم تا مردم به چهار گزینه مدنظر در مورد فعالیت‌های کمیته داوران راحت‌تر رای بدهند.
وی افزود: برای فعالیت کمیته داوران چهار گزینه انتخاب شده، اما می‌توانستیم گزینه دیگری هم انتخاب کنید. در مورد  VAR (کمک داور ویدیویی) باید بگویم در این ۱۵-۱۴ ماه با سه رئیس فدراسیون و دبیرکل کار کردم. وقتی فدراسیون بالانس واقعی نداشته باشد، شاید همه کمیته متزلزل باشند، اما به شخصه با همه کار کردم و نگذاشتم خللی وارد شود. با مجموعه داوران، ناظران و… کار کرده و سعی کردم طبق آنچه که شایسته است بالانس و وزن داوری کشور را حفظ کنم. شاهد بودید با توجه به مجمع انتخاباتی و مسائلی که وجود داشت چه کلاس‌های باشکوهی درباره داوری برگزار کردیم.
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برای پیشرفت و کلاس‌های پیش‌فصل داوران همه کار‌ها را انجام دادیم و خدا را شاکرم حداقل در این زمینه عقب نیستیم، اما موضوع مهم این است، وقتی سیستم مدیریتی ثبات نداشته باشد، شاید روی کار ما هم تأثیر بگذارد. می‌توانستیم در مورد اولین سیستم که وار که وارد کشورمان شد پخته‌تر عمل کنیم و با یک نامه مسئولان نظارتی کشورمان موضوع را جمع کنیم، اما آنچه که اکنون روی میز ما است، حدود ۴۵ روز قبل پروسه جدید را آغاز کردیم.
افشاریان اضافه کرد: این سیستم پنج مرحله دارد باید این مراحل طی شود. اکنون در مرحله دوم هستیم و پایان مرحله دوم قرارداد بستن با یک شرکت است. به همین خاطر نامه‌ای به سازمان ورزش و نهاد‌های نظارتی زده‌ایم و اعلام کردیم می‌خواهیم با یکی از این شرکت‌ها به مرحله قرارداد برسیم. به آن‌ها گفتیم کدام یک از این شرکت‌ها را مناسب می‌دانید که درنهایت تاییدیه حراست وزارت ورزش در مورد یکی از شرکت‌ها حدود ۲۰ روز پیش به دست ما رسید. این شرکت بلژیکی EVS تایید کردند.
افشاریان خاطرنشان کرد: این نامه را به اولین جلسه هیئت رئیسه بردند تا در موردش تصمیم‌گیری شود. سیستم وی ای آر برای فدراسیون نیست، بلکه برای باشگاه‌هاست، به همین دلیل مصوب شد گزارشی از کمیسیون معاملات، روابط بین‌الملل، حراست فدراسیون و … را به صورت تکمیلی دریافت کرده و آن را بار دیگر روی میز هیئت رئیسه ببریم تا کار‌های قرارداد انجام شود.
وی اضافه کرد: با توجه به تحریم‌ها علیه کشورمان بحث مشکلات مالی قرارداد پررنگ است و شاید نتوان پول را جابجا کرد. این موضوع را به باشگاه‌ها می‌سپاریم تا خودشان بتوانند کار را انجام دهند. اولیه جلسه هیئت رئیسه شنبه دو هفته آینده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8240705/مسئله-مالی-var-به-باشگاه-ها-محول-شد

دکمه بازگشت به بالا