اخبار بین المللی

تعطیلی بانک‌های لبنان در پی هجوم سپرده گذاران به برخی شعب بانکی

تعطیلی بانک‌های لبنان در پی هجوم سپرده گذاران به برخی شعب
بانکی
در پی ایجاد هرج و مرج و هجوم مردم به بانک‌های لبنان برای برداشت سپرده‌های خود، اتحادیه بانک‌های این کشور اعلام کرد از روز دوشنبه به مدت سه روز تمام شعب بانکی در لبنان تعطیل خواهند بود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بسام موسوی، وزیر کشور موقت لبنان خواستار تشکیل جلسه اضطراری نیرو‌های امنیتی در مورد اتفاقات روز‌های اخیر در مناطق مختلف لبنان شده است. کانون بانک‌های لبنان هم در پی یورش برخی سپرده گذاران به شعب بانکی در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از بررسی تمام جوانب و خطر‌های موجود در نهایت هیئت مدیره بانک‌ها تصمیم به تعطیلی بانک‌ها را اتخاذ کرده است.
کانون بانک‌های لبنان همچنین در همین بیانیه اعلام کرد این موج از خشونت‌ها را محکوم کرده و از دولت و مقامات کشور می‌خواهد هر چه سریعتر بر رفع بحران اقتصادی در لبنان تصمیماتی عملی اتخاذ کنند. هیئت مدیره کانون بانک‌ها در روز‌های آینده برای بررسی مجدد اوضاع و تصمیم گیری برای مراحل بعدی کنترل اوضاع تشکیل جلسه خواهد داد.
برخی منابع محلی امروز جمعه گزارش دادند حداقل در چهار منطقه مختلف از لبنان عده‌ای برای برداشت سپرده‌های خود به بانک‌ها یورش برده اند. به دلیل تشدید بحران مالی و اقتصادی در لبنان برخی سپرده گذاران با مسدود شدن حساب‌های بانکی خود و یا محدود شدن میزان برداشت پول از حساب‌ها مواجه شده اند که همین امر موجب نارضایتی عمومی و حمله عده‌ای به شعب بانکی برای خروج سرمایه‌های خود شده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8240832/تعطیلی-بانک‌های-لبنان-در-پی-هجوم-سپرده-گذاران-به-برخی-شعب-بانکی

دکمه بازگشت به بالا