اخبار ورزشی

افتتاح زمین چمن ورزشگاه تختی در دهه فجر

مدیر مجموعه ورزشی تختی گفت: برای تعویض و بهسازی زمین چمن طبیعی ورزشگاه تختی تاکنون ۵ میلیارد تومان هزینه شده که تلاش بر این است در ۲۲ بهمن این پروژه افتتاح شود.

حمیدرضا حسین پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بازسازی زمین چمن طبیعی ورزشگاه تختی و میزبانی این ورزشگاه برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، اظهار کرد: روند بازسازی براساس زمانبدی انجام شده در حال انجام است و تاکنون چیزی حدود ۵ میلیارد تومان اعتبار برای بحث زهکشی ورزشگاه، آبیاری مکانیزه، سیستم پمپاژی و… هزینه شده و تلاش بر این است که تا ۲۲ بهمن این پروژه را افتتاح کنیم تا در رقابتهای لیگ بیست و سوم، میزبان تیم‌های تهرانی باشیم.
وی افزود: شروع بازسازی مجموعه ورزشی تختی در سال ۱۴۰۰ زده شد و در حال حاضر لایه‌های زیر زمین اصلی در حال بهسازی است، خاک روی آن برداشته شده و زه‌کشی انجام گرفته و روند عملیات بهسازی در استادیوم تختی به خوبی و طبق زمانبدی در حال انجام است تا بهره‌برداری از زمین چمن ورزشگاه تختی در بهمن ماه صورت بگیرد.
مدیر مجموعه ورزشی تختی تصریح کرد: وزیر ورزش به عنوان نماینده رییس جمهور در بازدیدی که خرداد امسال از این مجموعه داشت، اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه درنظر گرفتند که در صورت تخصیص این اعتبارات، روند بازسازی ورزشگاه تختی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
حسین پور گفت: ۱۵ سال است که در زمین چمن طبیعی ورزشگاه تختی هیچ بازسازی صورت نگرفته و از سال ۹۷ شاهد برگزاری رقابت های لیگ برتر فوتبال نبودیم، امیدوارم که امسال با افتتاح این پروژه بزودی شاهد برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در این مجموعه بعد از چهار سال باشیم.
وی در پایان پیرامون این پرسش که وضعیت کابل های معلق این مجموعه به کجا رسید، خاطرنشان کرد: بعد از پایان پروژ زمین چمن و افتتاح آن، بحث سازه و کابل‌های معلق در دستور کار کارشناسان و مشاور مجموعه قرار خواهد گرفت. همچنین بحث راه‌اندازی ایستگاه مترو تختی در داخل ورزشگاه از دیگر برنامه‌هایی است که در سال ۱۴۰۲ در صورتی که شهرداری به تعهد خود عمل کند، راه‌اندازی می‌شود تا دسترسی مردم به این مجموعه راحت‌تر صورت بگیرد.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401062317975/افتتاح-زمین-چمن-ورزشگاه-تختی-در-دهه-فجر

دکمه بازگشت به بالا