اخبار استان ها

میزبانی مردم ایلام از زائران اربعین به حماسه‌ای پرشور و معنوی تبدیل شده است

میزبانی مردم ایلام از زائران اربعین به حماسه‌ای پرشور و
معنوی تبدیل شده است
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: میزبانی شایسته مردم استان ایلام به‌عنوان پایتخت خادمین سیـدالشــــهداء علیه‌السلام در راهپیمایی این روز بزرگ به سوی کربلای معلی به حماسه‌ای پرشور، بی بدیل، ماندگار و معنوی مبدل شده است.
دکتر «حسن بهرام‌نیا» در پیامی به شرح زیر فرا رسیدن اربعین‌ شهادت حضرت امام‌حسین علیه‌السلام را تسلیت گفت.

اربعین، میعادگاه دل‌های عاشق در تجدید میثاق با حریت و آزادگی است. در اربعین امسال بعد از دو سال صبر و انتظار شاهد شکوه کم‌نظیر این حماسه سترگ هستیم. 

امروز اربعین با حضور ده‌ها میلیونی دلدادگان سید و سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام به‌ویژه ایرانیان عزیز و میزبانی شایسته مردم استان ایلام به‌عنوان پایتخت خادمین سیـدالشــــهداء علیه‌السلام در راهپیمایی این روز بزرگ به سوی کربلای معلی به حماسه‌ای پرشور، بی بدیل، ماندگار و معنوی مبدل شده است.

در روزگاری که دشمنان اسلام تمامی تلاش خود را به‌کار بستند تا با انواع حیله‌ها و نیرنگ‌ها و با ایجاد مخاطرات مختلف، مانع برگزاری این حرکت حماسی و مذهبی و بی‌بدیل شوند و از ابعاد کمی و کیفی آن بکاهند، اما امروز شاهد برگزاری کنگره عظیم اربعین‌حسینی علیه‌السلام با گستردگی و شکوه بیش از پیش هستیم. 

به یقین این همایش خیره‌کننده یکی از قدرتمندترین نمادهای همبستگی میان مسلمانان و جهان تشیع است.
و این چنین است که جاذبه امام‌حسین(ع)، در این سال‌ها؛ آزادگان و عاشقان حریت از دیگر آیین‌ها را نیز در بزرگ‌ترین گردهمایی سالانه مذهبی در سرتاسر عالم گردهم می‌آورد و جلوه‌های بی‌بدیل و ماندگاری از وحدت و همدلی میان مسلمین جهان را به تصویر می‌کشد.

اکنون چه نیکو و شایسته است که با پیروی از آموزه‌های حضرت امام‌حسین علیه‌السلام در مسیر نورانی عدالت و آزادگی، مقاومت و پایداری و امید به آینده، جوانان را با ابعاد عمیق و بالنده نهضت عاشورا و پاسداری از میراث معنوی آن امام همام آشنا و ترغیب نمائیم.

اینجانب در پایان اربعین حضرت آقااباعبدالله الحسین‌(ع)، سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش را به پیشگاه مقدس حضرت ولی‌عصر(عج)، مقام‌معظم رهبری (مدظله‌العالی) و مردم ولایت‌مدار استان ایلام پایتخت خادمین سیدالشـهداء علیه‌السلام و تمامی خادمین آن حضرت در مسیر عشق و دلدادگی تسلیت می‌گویم و امیدوارم همواره رهرو و پیرو آرمان و آموزه‌های آن امام عزیز باشیم.

انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062619079/میزبانی-مردم-ایلام-از-زائران-اربعین-به-حماسه-ای-پرشور-و-معنوی

دکمه بازگشت به بالا