اخبار علمی پزشکی

مراکز تحقیقاتی وزارت بهداشت ساماندهی می‌شوند

مراکز تحقیقاتی وزارت بهداشت ساماندهی می‌شوند
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از ساماندهی مراکز تحقیقاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر یونس پناهی با اشاره به ساماندهی مراکز تحقیقاتی وزارت بهداشت، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت در سراسر کشور فعال است و ضروری است بر نحوه عملکرد و خروجی فعالیت‌های آن‌ها طی سال‌های اخیر نظارت صورت پذیرد و مراکز تحقیقاتی که مطابق با اهداف و اولویت‌های تعیین شده و برنامه‌های وزارت بهداشت فعالیت کردند، مورد تشویق قرار گیرند و اگر قصوری در عملکرد آنها رؤیت شود، با هدایت و راهنمایی به مسیر اصلی بازگردند.
پناهی تصریح کرد: برای ساماندهی این مراکز تلاش می‌شود با دعوت از مدیران این مراکز و احصاء مشکلات و رفع موارد طرح شده، به عرصه فعالیت جهادی تحقیقاتی برگردانده شوند تا سوددهی علمی لازم از آن برده شود.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه یک کشور شامل مازندران، بابل، شاهرود، سمنان، گیلان و گلستان با هدف معرفی و شناسایی توانایی‌های تحقیقاتی این دانشگاه‌ها و شناخت نیازهای آنها در ساری برگزار شد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062518783/مراکز-تحقیقاتی-وزارت-بهداشت-ساماندهی-می-شوند

دکمه بازگشت به بالا