اخبار ورزشی

چرا اعزام تیم‌ملی گلف ایران به جام جهانی لغو شد؟

رییس فدراسیون گلف در رابطه با چرایی عدم صدور روادید برای اعضای تیم‌ملی گلف ایران جهت حضور در مسابقات جهانی گلف پاریس ۲۰۲۲، ‌ توضیح داد.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که حضور تیم‌ملی گلف ایران در مسابقات جهانی گلف آماتور پاریس ۲۰۲۲ قطعی شد و قرار بود ۳ بازیکن تیم‌ملی به این مسابقات اعزام شوند اما به دلیل عدم صدور ویزا از سوی سفارت کشور فرانسه، تیم‌ملی گلف ایران از حضور در این مسابقات باز ماند.
حمید عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا در این رابطه، اظهار کرد: در کمال ناباوری و علی‌رغم تمامی پیگیری‌های رسمی و غیررسمی از تمامی مبادی ذیربط مانند یادداشت وزارت امورخارجه، پیگیری مدیران سیاسی و کنسولی وزارت امورخارجه، وزارت ورزش و تماس‌های مکرر با میزبان و سفارت فرانسه در تهران هیچ اقدامی جهت صدور ویزای تیم‌ملی گلف کشورمان صورت نپذیرفت.
وی ادامه داد: تمامی مدارک مرتبط با انجام تشریفات کنسولی به منظور اخذ روادید شنگن و حتی روادید ملی فرانسه در زمان مقرر به دفتر کارگزاری سفارت فرانسه از طریق این نهاد ارسال شد که نهایتا با پذیرش تمامی اعضای تیم و نیز پرداخت مبالغ یورویی مربوطه در مهلت تعیین شده تمامی مراحل صدور ویزا بر طبق مقررات ایشان پیش رفت.
به گفته رییس فدراسیون گلف،  تمامی اقدامات در زمان و مهلت قانونی انجام و تمامی بازیکنان و نفرات اعزامی در موعد مقرر رسما ثبت نام شدند و همچنین فرم‌های آنلاین ثبت‌نام جهت تمامی بازیکنان، سرپرست تیم و مربیان در سایت مسابقات تکمیل و ارسال شد.
عزیزی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته به منظور اعزام تیم‌ملی گلف ایران به مسابقات جهانی، عنوان کرد: پس از اخذ دعوتنامه رسمی فدراسیون جهانی مبنی بر حضور در مسابقات در مورخ ۱۵ جولای و دعوتنامه فدراسیون گلف فرانسه در مورخ ۱۷ جولای، درخواست رسمی فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران منضم به ۲ دعوتنامه فوق الذکر در تاریخ ۲۱ جولای به کنسولگری فرانسه و وی اف اس ایمیل  شد.
وی افزود: با توجه به تعلل سفارت فرانسه در انجام فرایند صدور روادید، ضمن پیگیری از مبادی غیر رسمی، نامه ای به وزارت ورزش در این خصوص ارسال شد و پس از صدور نامه وزارت ورزش خطاب به وزارت امورخارجه، یادداشت رسمی وزارت امور خارجه در تاریخ ۶ آگوست به سفارت فرانسه تحویل شد.
رییس فدراسیون گلف با اشاره به اینکه نظر به عدم صدور روادید، مجددا نامه دوم به وزارت ورزش ارسال و وزارت امورخارجه وارد پیگیری‌های لازم و با توجه به تعیین وقت وی اف اس در تاریخ ۲۱ آگوست و تکمیل و تحویل تمامی مدارک اعضای تیم به صورت حضوری شد.
عزیزی با تاکید بر اینکه علی‌رغم پیگیری ما از طریق مسئولین جهانی مسابقات و همچنین انواع پیگیری‌های رسمی و غیررسمی داخلی، سفارت فرانسه به وزارت امور خارجه اعلام کرد روادید را صادر نخواهد کرد.
وی افزود: با توجه به این اتفاق پیش‌بینی کرده‌ایم برای استفاده از توان فنی و آمادگی حاصل از اردوهای برگزار شده، همین بازیکنان اوایل پاییز ۱۴۰۱ به جام سینگا تایلند که از مطرح ترین جام‌های آسیا است، اعزام شوند.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401060907727/چرا-اعزام-تیم-ملی-گلف-ایران-به-جام-جهانی-لغو-شد

دکمه بازگشت به بالا