اخبار علمی پزشکی

آغاز ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در البرز

آغاز ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در
البرز
ایسنا/البرز معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در دانشگاه‌های استان آغاز شد.

به گزارش ایسنا، سعید قاسمی جیردهی گفت: مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران(نشان خواجه نصیر الدین طوسی) به همت سازمان دانشجویان و مرکز ملی گفت و گو، مناظره و آزاداندیشی جهاد دانشگاهی و با همکاری معاونت‌های فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: هدف از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی ایجاد انگیزه پژوهش و پرسشگری، توسعه فرهنگ نقد و گفت و گو و تقویت مهارت فن بیان و قدرت سخنوری دانشجویان است.
قاسمی جیردهی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف این مسابقات، نقد خلّاق، عالمانه و مستدل است که منجر به گسترش فرهنگ گفت و گو و تبادل نظر سازنده و اثربخش در جامعه به ویژه در میان دانشجویان می‌شود؛ در حقیقت، نهاد دانشگاه با ایجاد فرصت های اینچنینی، آمادگی پذیرش مسئولیت‌های بزرگ جامعه را در دانشجویان ایجاد نموده و در مقابل، جامعه نیز انتظارِ قبول این نقش خطیر و حیاتی را از سرمایه های انسانی برآمده از دانشگاه دارد.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز در ادامه افزود: جهاد دانشگاهی در پی آن است که میان دانشگاهیان این باور را ایجاد کند که توانایی پذیرش مسئولیت‌های بزرگ جامعه را دارند؛ تجربه ده دوره برگزاری این مسابقات در سطح دانشگاه های کشور، نشان داده است که دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات که در قالب تیم به مراحل پایانی می‌رسند افرادی هستند که آمادگی پذیرش نقش ها و مسئولیت‌های اجتماعی بزرگ در جامعه را دارند.
قاسمی جیردهی یادآور شد: فراخوان مرحله استانی مسابقات ملی مناظرات دانشجویی از ۲۸ شهریورماه در دانشگاه‌های استان البرز آغاز شده است و دانشجویان تا ۲۰ مهرماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام کنند.
وی گفت: این مسابقات به صورت گروهی برگزار می‌شود و هر گروه متشکل از چهار نفر دانشجو است که اعضا باید درباره یک موضوع از مسائل و پدیده هایِ روز جامعه تحقیق کنند.
قاسمی افزود: هر مسابقه سه داور از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارد که بر اساس آیین نامه داوری و در قالب فرم‌های امتیاز دهی قضاوت خواهند کرد. مسابقه در هر مرحله بصورت حذفی برگزار شده و این شیوه تا رسیدن دو گروه به مرحله نهایی ادامه خواهد داشت. در پایان، گروه‌های برتر به مرحله منطقه‌ای و سپس به مرحله کشوری این مسابقات راه خواهند یافت.
وی در پایان گفت: این مسابقات برای هفتمین سال متوالی توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز در دانشگاه‌های این استان برگزار می‌شود. علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره های ۰۲۶۳۴۵۰۵۱۵۱ و ۰۹۳۸۸۱۲۴۰۲۸ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062820353/آغاز-ثبت-نام-یازدهمین-دوره-مسابقات-ملی-مناظره-دانشجویان-در-البرز

دکمه بازگشت به بالا