اخبار استان ها

ورود چاه جدید سایت “آق حصار” همدان به مدار بهره برداری

ورود چاه جدید سایت “آق حصار” همدان به مدار بهره
برداری
ایسنا/همدان سخنگوی صنعت آب در استان همدان با اشاره به اینکه در سایت آق حصار اتفاقات اثر گذاری رخ داده است، گفت: چاه شماره ۷ از این سایت با آبدهی ۴۵ لیتر بر ثانیه وارد مدار بهره برداری شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، حمید عزیزی متواضع با اشاره به اقدامات انجام شده در سایت آق حصار مطرح کرد: بر همین اساس در مجموع ۳۰۰ لیتر بر ثانیه آب از بخش شمالی و جنوبی سایت آق حصار به مدار توزیع تزریق می شود.
وی در ادامه از پیشرفت قابل قبول فاز یک پروژه آبرسانی از سد تالوار و آبرسانی به همدان خبر داد و ضمن ارائه گزارشی درباره مجموعه اقدامات انجام شده به منظور ایجاد خط اضطراری انتقال آب از سد تالوار گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران ما از مجموع ۱۶ کیلومتر خط انتقال، تمام مسیر مورد نیاز حفاری شده و ۱۲ کیلومتر نیز لوله گذاری شده است .
عزیزی متواضع با اذعان به اینکه همکاران ما همچنان در شش جبهه کاری به صورت شبانه روزی مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: انتظار می رود با مجموعه اقدامات انجام شده، در زمان وعده داده شده از سوی وزیر نیرو، آب از خط اضطراری تالوار به تصفیه خانه شهید بهشتی همدان برسد.
وی درباره انتقال آب از چاه های کشاورزی استیجاری نیز توضیح داد: در بخش چاه های کشاورزی نیز تاکنون ۵۵ حلقه چاه به مدار بهره برداری وارد شده و آب این چاه ها در اختیار شبکه های توزیع شهر همدان قرار گرفته است.
حمید عزیزی متواضع درباره آبرسانی تانکری نیز بیان کرد: در بخش آبرسانی تانکری نیز روز گذشته همکاران ما موفق شدند در قالب ۲۰۲ سرویس تانکری معادل دو میلیون و ۴۱۸ هزار لیتر آب را در سطح شهر به مناطق پایش شده از طریق مرکز ۱۲۲ انتقال دهند همچنین تا ساعت ۱۴ امروز ۶۶ سرویس معادل ۷۰۰ هزار لیتر آب شرب تانکری میان مردم توزیع شد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه شبکه توزیع آب در شهر همدان بیش از پیش به پایداری نزدیک شده است، گفت: از مجموع تماس های مردمی ثبت شده در مرکز ارتباطات مردمی آبفا(۱۲۲)، ۳۸ درصد تماس ها در قالب اطلاع رسانی ساعات قطعی، ۳۷ درصد درباره اطلاع رسانی حوادث و ۲۵ درصد در قالب سایر درخواست های مشترکین بوده و توسط اپراتورهای مرکز ۱۲۲ راهنمایی لازم صورت پذیرفته شده است.
عزیزی متواضع در بخش دیگری با اشاره به اینکه متاسفانه محبوس شدن هوا در شبکه آبرسانی موجب ازدیاد شکستگی هایی در سطح شبکه شده است، درخواست کرد: چنانچه شهروندان در هر نقطه از شهر با شکستگی لوله یا نشت شبکه مواجه شدند سریعا همکاران ما در مرکز ۱۲۲ را به منظور جلوگیری از هدررفت آب با خبر سازند.
وی همچنین ضمن اشاره به هدررفت آب در شبکه های توزیع آب ارائه این توضیح که پرت آب در شبکه ها به دو شکل ظاهری و واقعی وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بسزای ذخایر آبی، شرکت آب و فاضلاب به صورت همیشگی برای کاهش این نوع از هدررفت برنامه های متفاوت در دست اجرا دارد. 
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401060907951/ورود-چاه-جدید-سایت-آق-حصار-همدان-به-مدار-بهره-برداری

دکمه بازگشت به بالا