اخبار علمی پزشکی

آغاز همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور

آغاز همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با مرکز مشاوره ایرانیان
خارج از کشور
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در امور مشارکتهای اجتماعی سازمانهای مردم نهاد و خیرین سلامت و رئیس مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور به منظور توسعه فعالیت های «آموزشی و پژوهشی» و همچنین همکاری در حوزه های سلامت خارج از کشور با بهره گیری از پزشکان نخبه ایرانی تفاهم نامه امضا کردند.

به گزارش ایسنا، دکترسید رضا محسن زاد؛ مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در امور مشارکتهای اجتماعی سازمانهای مردم نهاد و خیرین سلامت در نشست امضای تفاهم نامه  گفت: مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور با ۵۳ نمایندگی در کشورهای مختلف، خدمات مختلف بهداشتی، درمانی، دانشجویی و فرهنگی به ایرانیان خارج از کشور ارائه می کند.
وی افزود: در نشست امضای تفاهم نامه با توجه به موقعیت فعلی و نیاز مبرم به ارتباط مستقیم با ایرانیان خارج از کشور، در رابطه با جذب منابع و اعتباراتی که به دانشگاهها کمک کنند، صحبت شد و تفاهم نامه در راستای همکاری های مستمر با دانشگاه علوم پزشکی ایران و جذب منابع خیرین خارج از کشور به امضا رسید.
دکتر سید مجید حلاج زاده، رئیس مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور نیز در این نشست عنوان کرد: یکی از برنامه های مهم این مرکز در آینده، شناسایی و تقدیر از پزشکان نخبه ایرانی بوده که براین اساس این مرکز در تمام استان ها دارای دفاتر نمایندگی برای شناسایی نیازها و ارائه خدمات است.
وی با اشاره به روند راه اندازی مجمع خیرین خارج از کشور تصریح کرد: در این زمینه تلاش بر این است تا با دانشگاه های مطرح، قرادادهای خواهر خواندگی امضا شود.
در ادامه محسن زاده نیز بر گسترش بهره مندی از توان گروه پزشکی ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد و گفت: برای گذراندن دوره طرح گروه پزشکی ایرانیان خارج از کشور در داخل از طریق وزارت بهداشت پیگیری و مساعدت لازم انجام می شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، وی خاطر نشان کرد: مقرر شد وبیناری جهت همکاری هیأت های پزشکی و خدمات درمانی بین دانشگاه های علوم پزشکی در ۵۳ کشوری که مرتبط هستند، برگزار شود تا در زمینه های گسترش علمی، آموزشی و پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، درمانی و  پیشگیری های که در زمینه بهداشت و سلامت هدف دانشگاه علوم پزشکی ایران است، به بهره برداری برسیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062820421/آغاز-همکاری-دانشگاه-علوم-پزشکی-ایران-با-مرکز-مشاوره-ایرانیان

دکمه بازگشت به بالا