اخبار علمی پزشکی

جهاد دانشگاهی از ستون‌های هر استان است

جهاد دانشگاهی از ستون‌های هر استان است
ایسنا/قم رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی از ستون‌هایی است که استان می‌تواند در همه زمینه‌ها روی آن حساب کند و باور داریم که رئسای جهاد دانشگاهی در هر استان فقط رئیس آن استان نیستند و همه اختیارات من را دارند.

روح الله دهقانی فیروز آبادی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور، ۲۸ شهریور ماه در دیدار با آیت الله سعیدی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی برای ما سرزمین آرزوها در ابعاد علم و فناوری، نوآوری و فرهنگ برای کشور است.
وی ادامه داد: «جهاد دانشگاهی را حفظ و تقویت کنید»، «همواره به این نهاد امیدوارم بودم»، «همیشه در اعماق جان و دلم محبت به این نهاد را همراه داشتم» و «من به جهاد دانشگاهی اعتماد راسخ دارم» از جمله جملاتی است که رهبر معظم انقلاب در رابطه با جهاد دانشگاهی عنوان کردند.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در رابطه با مرکز رویان فرمودند که مجموعه رویان نمونه کامل آن چیزی است که انسان آرزو دارد ببینید و تجربه کند این جمله نشان می‌دهد که این مجموعه توان این را دارد که مجموعه‌هایی دیگر شبیه به این را بسازد؛ البته مجموعه‌های دیگری ساخته شده است اما به دلیل اینکه رویان در بازدید به طور خاص مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفت برون داد رسانه‌ای خوبی داشت.
وی بیان کرد: نیروهای جهاد دانشگاهی اغلب آدم‌های پر کار و خاموش هستند در حالی که اعلام دستاوردها سر و صدا نیست و رهبر معظم انقلاب نیز می‌فرماید این تبیین است.
دهقانی فیروز آبادی اظهار کرد: یکی از کارهایی که در جهاد دانشگاهی در دستور کار داریم تبیین دستاوردها است؛ زیرا زمانی که مردم و مسئولین دستاوردها را ببینند امید بخشی می‌شود.
وی اضافه کرد: نیروهای جهاد دانشگاهی عادت کرده‌اند با ابزارهای کوچک کارهای بزرگ انجام دهند؛ رئیس جمهور در بازدید از مرکز رویان از اینکه در یک مرکز کوچک کارهای بزرگ انجام شده بود تعجب کردند.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که جهاد دانشگاهی در کنار سپاه، روحانیت و دولت یکی از ستون‌های انقلاب است به همین خاطر انتظاری که امروز از این نهاد می‌رود این است که بزرگتر از آلان باشد.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی، صنعت و فناوری، غذا و کشاورزی کارهای شاخص زیادی انجام داده است، ادامه داد: این نهاد برای انجام کارهای بزرگ ظرفیت خود را به طور کامل پای انقلاب آورده است.
دهقانی فیروز آبادی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی از ستون‌هایی است که استان می‌تواند در همه زمینه‌ها روی آن حساب کند و باور داریم که رئسای جهاد دانشگاهی در هر استان فقط رئیس آن استان نیستند بلکه رئیس جهاد در آن استان است و همه اختیارات من را دارند.
وی با اشاره به گسترش سرطان به ویژه سرطان پستان و آسیب هایی که برای خانواده ها به همراه دارد، اظهار کرد: تصمیم داریم در جهاد دانشگاهی شبکه ملی پیشگیری، کنترل و درمان راه اندازی کنیم تا با شناسایی زود هنگام این بیماری هزینه‌های درمان را کاهش بدهیم.
وی با اشاره به ویژگی‌های استان قم گفت: استان قم در زمینه دامداری کارهای خوبی انجام داده و با اقداماتی که انجام شده افزایش ضریب بازدهی دام ها را شاهد بوده‌ایم و سعی می‌شود در کارهای مختلف مانند نخ تسبیه عامل اتصال و هدایت نهادهای مختلف در سطح استان ها و کشور باشیم.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه خبرگزاری ایکنا از ظرفیت های جهاد دانشگاهی است که می تواند ارتباطی غنی با قم و آستان مقدس حضرت معصومه (س) داشته باشد، تأکید کرد: امیدواریم با کمک شما سبب خیر، رفع نیازها و مسائل در استان قم باشیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062820813/جهاد-دانشگاهی-از-ستون-های-هر-استان-است

دکمه بازگشت به بالا