اخبار علمی پزشکی

رویداد فناورانه صنعت خودروسازی برگزار می‌شود

رویداد فناورانه صنعت خودروسازی برگزار می‌شود
رویداد فناورانه مشترکی برای عرضه آخرین دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و عرضه نیازهای صنعت خودروسازی در مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، خودروهای برقی و متصل، نسلی جدید از خودروهای آینده است که فاقد آلودگی است و به محیط زیست هم آسیب نمی‌زنند و هوشمند عمل می‌کنند.
این خودروها با به‌کارگیری سیستم‌های کمک راننده (ADAS) و اتصال‌پذیری، ضمن افزایش ایمنی خودروها می‌تواند در جلوگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش بسزایی داشته باشد.
به همین دلیل توسعه پلتفرم‌ها و زیرساخت‌های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه فناوری‌های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا دنبال می‌کنند.
در همین راستا دومین رویداد فناورانه خودروهای آینده برای رفع نیازهای فناورانه در زمینه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت‌ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه‌ریزی شده و طی آن نیازهای فناورانه مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا ارائه می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی‌های دانشی و تخصصی خود را برای رفع آنها عرضه می‌کنند.
در این رویداد در خصوص موضوعاتی همچون «طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و ماژول‌های خوردوهای برقی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم‌های پیشرفته کمک راننده»، «توسعه فناوری‌های خودروهای متصل و اجزا» و «زیرساخت‌های مرتبط با آن»، «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها» و «ایستگاه‌های شارژ خودروها و موتورسیکلت‌های برقی» مطرح و درباره آنها تبادل نظر می‌شود.
این رویداد فناورانه در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه سال جاری در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می‌شود.
برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و فناوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند در صنعت خودرو از دیگر محورهای این رویداد است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062921173/رویداد-فناورانه-صنعت-خودروسازی-برگزار-می-شود

دکمه بازگشت به بالا