اخبار علمی پزشکی

طراحی اتاق‌های خواب ایستگاه فضایی خصوصی توسط هتل معروف

طراحی اتاق‌های خواب ایستگاه فضایی خصوصی توسط هتل
معروف
یکی از مشهورترین هتل‌های دنیا، مسئولیت طراحی سوئیت‌ها و اتاق‌های خوابِ ایستگاه فضایی خصوصی شرکت “وویجر” موسوم به “استارلب” را بر عهده گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، چه کسی از یک هتل زنجیره‌ای بزرگ برای طراحی فضای زندگی محدود در یک ایستگاه فضایی بهتر است؟
شرکت‌هایی “وویجر” و “لاکهید مارتین” یک شریک جدید برای طراحی امکانات فضانوردی در ایستگاه فضایی خصوصی خود پیدا کرده‌اند. شرکت سرشناس هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون، سوئیت‌ها و اتاق‌های خواب را برای ایستگاه فضایی خصوصی “استارلب” (Starlab) طراحی خواهد کرد.
هیلتون و وویجر تحت این قرارداد همکاری همچنین فرصت‌های بازاریابی مربوط به استارلب و سفر به هتلی که ممکن است یکی از اولین هتل‌های فضایی باشد را بررسی خواهند کرد.
ناسا قراردادهایی را با چهار شرکت خصوصی منعقد کرده است؛ این چهار شرکت در حال ساخت ایستگاه‌های فضایی خصوصی خود قبل از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای از رده خارج کردن ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) در پایان این دهه میلادی هستند.
شرکت‌های “اکسیوم اسپیس” (Axiom Space)، “بلو اوریجین” (Blue Origin) و “نورثروپ گرامن” (Northrop Grumman) نیز روی ایستگاه‌های فضایی کار می‌کنند و در این میان، شرکت وویجر (Voyager) بزرگترین قرارداد را دریافت کرده که ارزش آن ۱۶۰ میلیون دلار است.
دو شرکت وویجر و لاکهید مارتین امیدوارند که اولین استارلب را تا سال ۲۰۲۷ راه‌اندازی کنند.
البته هنوز مشخص نیست که هزینه سفر به یک ایستگاه فضایی که فضای داخلی آن را هیلتون طراحی کرده باشد، چقدر است.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062921331/طراحی-اتاق-های-خواب-ایستگاه-فضایی-خصوصی-توسط-هتل-معروف

دکمه بازگشت به بالا