اخبار علمی پزشکی

سفر موشک روسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی

سفر موشک روسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی
ایستگاه فضایی بین‌المللی (Iss)‌ به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام، تصاویری از موشک سایوز روسیه منتشر کرد.
 به گزارش ایسنا، روسیه به زودی دو فضانورد روس و یک فضانورد آمریکایی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) خواهد رساند. موشک Soyuz-۲.۱a که حامل فضاپیمای MS-۲۲ است، روز ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان، سفر خود را به سمت ایستگاه فضایی آغاز خواهد کرد. 

ایستگاه فضایی بین‌المللی با انتشار این تصاویر نوشت: موشک سایوز که فردا سه خدمه جدید را به این ایستگاه منتقل خواهد کرد، روز یکشنبه ۱۸ سپتامبر به سکوی پرتاب پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان منتقل شد.

فرانک روبیو (Frank Rubio) فضانورد ناسا، به همراه سرگئی پروکوپیف (Sergey Prokopyev) و دیمیتری پتلین (Dmitry Petelin) فضانوردان سازمان فضایی فدرال روسیه قرار است از این پایگاه به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شوند. فضاپیمای سایوز در ساعت ۹:۵۴ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی روز چهارشنبه ۲۱ سپتامبر (۱۸:۲۴/سی‌اُم شهریور به وقت تهران) در یک ماموریت شش ماهه این فضانوردان را به ایستگاه فضایی منتقل خواهد کرد.

سرویس مطبوعاتی سازمان فضایی روسیه (روسکاسموس) روز یکشنبه اعلام کرد که یک هیئت آمریکایی به همراه نمایندگان ناسا، پیش از انجام اولین پرواز متقابل با فضاپیمای سایوز، وارد پایگاه فضایی بایکونور شده‌اند. این سرویس مطبوعاتی عنوان کرد، یک هیئت آمریکایی برای شرکت در رویدادهای اولین پرواز متقابل با فضاپیمای سایوز وارد پایگاه فضایی بایکونور شده‌اند. آنها نمایندگان ناسا و همچنین بستگان فرانک روبیو، فضانورد آمریکایی این سفر هستند.

این موشک در ساعت ۱۶:۵۴ به وقت مسکو (۱۸:۲۴ به وقت ایران) از مرکز فضایی بایکونور به فضا پرتاب خواهد شد. خدمه فضاپیمای روسی متشکل از فضانوردان آژانس فضایی روسکاسموس روسیه، سرگئی پروکوپیف و دیمیتری پتلین و فضانورد ناسا است. ماموریت فضایی آنها تا روز ۲۸ مارس به مدت ۱۸۸ روز به طول خواهد انجامید. این فضاپیما علاوه بر سرنشینان خود، حدود ۱۲۰ کیلوگرم محموله را نیز به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062921208/سفر-موشک-روسی-به-ایستگاه-فضایی-بین-المللی

دکمه بازگشت به بالا