اخبار علمی پزشکی

سازمان سنجش نقشی در تغییر رشته داوطلبان ندارد/ موارد اشتباه در تعیین رشته بررسی نمی‌شود

سازمان سنجش نقشی در تغییر رشته داوطلبان ندارد/ موارد اشتباه
در تعیین رشته بررسی نمی‌شود
معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش گفت: تغییر رشته و انتقال بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوطه توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی انجام می‌شود و سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه نقشی ندارد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن مروتی با بیان اینکه  تا پایان نیم سال اول تحصیلی کارنامه محرمانه‌ای برای دانشگاه‌ها ارسال می‌شود که در این کارنامه کدرشته محل‌هایی که داوطلبان پذیرفته شده در آنها دارای نمره قبولی هستند، اعلام می‌شود؛ توضیح داد: دانشگاه‌ها بر این اساس و حسب ضوابط و آیین‌نامه‌های مصوب می‌توانند در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند.
معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد اشتباه در انتخاب رشته توسط داوطلبان گفت: همانگونه که پیش از این اعلام شده بود داوطلبان باید با نهایت دقت نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و فرصت مشاهده و ویرایش چند باره انتخاب رشته در بازه زمانی مشخص نیز برای داوطلبان فراهم بوده است، لذا  اقدامی درخصوص بررسی موارد اشتباه در تعیین رشته انجام نخواهد شد اما پذیرفته شدگان می­توانند پس از ثبت نام و شروع به تحصیل طبق ضوابط دانشگاهها در مورد تغییر رشته و جابجایی پیگیری‌کنند.
دکتر مروتی در خصوص تناقض معدل در پذیرفته‌شدگان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز گفت: پذیرش این دسته از داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل دیپلم شامل معدل کتبی برای داوطلبان دوره نظری و یا معدل کل برای داوطلبان کار و دانش و فنی حرفه‌ای صورت گرفته و به این داوطلبان تأکید شده بود که در درج معدل خود دقت کنند.
وی ادامه داد: وضعیت تحصیلی این دسته از پذیرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام توسط دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه داوطلبی در درج معدل اشتباه کرده باشد و با معدل صحیح همچنان نمره قبولی داشته باشد پذیرفته می‌شود و اگر با این معدل نمره قبولی را کسب نکند قبولی وی لغو می‌شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401062921536/سازمان-سنجش-نقشی-در-تغییر-رشته-داوطلبان-ندارد-موارد-اشتباه-در

دکمه بازگشت به بالا