اخبار علمی پزشکی

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام پذیرفته شدگان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام پذیرفته شدگان چهل و نهمین دوره
آزمون پذیرش دستیار تخصصی
پذیرفته شدگان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی تا آخر وقت امروز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ فصت دارند جهت ثبت نام به دانشگاه های علوم پزشکی محل پذیرش مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، نتایج نهایی چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی روز ۲۲ شهریورماه سال ۱۴۰۱ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد.
این آزمون صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تعداد ۳۲ حوزه امتحانی و ۳۰ شهر کشور برگزار شد. در این دوره از آزمون تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر حائز شرایط بودند.
از میان افراد واجد شرایط تعداد ۱۱ هزار و ۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. نتایج اولیه و کارنامه داوطلبان ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مننتشر شد. داوطلبان مجاز به انتخاب ۱۰۰ کدرشته محل بودند.
پذیرفته شدگان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی باید از امروز یکشنبه ۲۷ شهریور تا چهارشنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ جهت ثبت نام به دانشگاه های علوم پزشکی محل پذیرش مراجعه کنند.
پذیرفته شدگان باید جهت اطلاع از برنامه ثبت نام باید به وبگاه اینترنتی دانشگاه محل پذیرش مراجعه کنند.
با اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، اسامی پذیرفته شدگان اتباع خارجی متعاقبا ً اعلام خواهد شد.
شروع دوره کلیه پذیرفته شدگان از روز شنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۱ است و کلیه پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام، ملزم به ارائه اصل مستندات ثبت نامی، منطبق با سهمیه پذیرش و مدارک مربوط به طرح خدمات نیروی انسانی و خدمات نظام وظیفه مطابق با فرم ثبت نامی به دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش هستند.
سپردن اسناد تعهدات خدمات قانونی منطبق با نمونه اسناد موجود در دانشگاه های علوم پزشکی و متناسب با سهمیه پذیرش در موعد ثبت نام دستیاران الزامی است.
شروع به دوره پذیرفته شدگان فاقد سند تعهد محضری، فاقد وجاهت قانونی است.
همچنین عدم تکمیل مراحل ثبت نام در مواعد مذکور، و یا عدم شروع به دوره در تاریخ فوق الذکر به منزله انصراف قطعی دستیار شناخته می‌شود.
هر گونه اعتراض فقط از طریق بخش “تماس با ما” (سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی) دریافت و پیگیری می شود و این مرکز از پذیرش داوطلبان به صورت حضوری معذور است.
بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، برای اولین بار در تاریخ وزارت بهداشت ، ۴۰۰۰ نفر در آزمون دستیاری تخصصی پذیرفته شدند و در مقایسه با سال گذشته و ظرفیت مشابه ، حدود ۵۰۰ دستیار بیشتر جذب و پذیرفته شدند. به این ترتیب صندلی های خالی دستیاری خصوصا در رشته های مورد نیاز به نحو چشمگیری تکمیل شد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401063022040/امروز-آخرین-مهلت-ثبت-نام-پذیرفته-شدگان-چهل-و-نهمین-دوره-آزمون

دکمه بازگشت به بالا