اخبار استان ها

تشکیل شورای امر به معروف در ۴۰ اداره استان قم

تشکیل شورای امر به معروف در ۴۰ اداره استان قم
ایسنا/قم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با بیان اینکه اگر بتوانیم در ادارات به صورت جدی امر به معروف و نهی از منکر را راه بیندازیم بخشی از مشکلات ما حل می‌شود، گفت: تا به امروز از ۱۲۰ اداره در استان قم حدود ۴۰ اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر خود را معرفی و حدود ۸۰ اداره هنوز اقدام به معرفی این شورا نکرده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین گرجی، چهارم مهرماه، در دیدار با آیت الله سعیدی که در سالن محراب حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با تشکر از مواضع انقلابی آیت الله سعیدی در زمینه عفاف و حجاب، ورود زنان به ورزشگاه‌ها و اغتشاشات اخیر، عنوان کرد: اهم مسائل پیش روی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزاری شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و نهادهای دولتی است.
وی با بیان این که تمام دستگاه‌ها باید شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند، افزود: تا به امروز از ۱۲۰ اداره در استان قم حدود ۴۰ اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر خود را معرفی و حدود ۸۰ اداره هنوز اقدام به معرفی این شورا نکرده‌اند.
وی گفت: قانون تصریح کرده که رئیس اداره موظف است سازوکار اجرای مناسب برای امر به معروف و نهی از منکر در اداره خود را طراحی و ایجاد کند و بودجه‌اش را هم تأمین کند ولی به خاطر اینکه در سال‌های گذشته انجام نشده در این زمینه مشکل داریم.
دبیر رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم بیان کرد: اگر بتوانیم در ادارات به صورت جدی امر به معروف و نهی از منکر را راه بیندازیم بخشی از مشکلات ما حل می‌شود.
گرجی با اشاره به فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: در اغتشاشات اخیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هماهنگی کامل با معاونت سیاسی امنیتی استانداری و نیروی انتظامی داشته است و جلساتی را در ستاد تشکیل دادیم و فعالان و دغدغه مندان را دعوت کردیم و راهکارها و پیشنهادهای آنها مورد بررسی قرار گرفت و به نیروهای امنیتی و انتظامی منتقل کردیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم افزود: در جایی که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به کمک نیاز داشتند دستگاه‌های مردمی را به آنها متصل کردیم و برخی از گروه‌های مردمی در این زمینه با مدیریت نیروهای امنیتی ورود کردند.
وی با اشاره به لزوم آموزش امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در این راستا یک دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برای پزشکان و اعضا کادر پزشکی قم و برای اساتید و اعضا هیأت علمی دانشگاه آزاد برگزار کردیم و ۷۰۰ نفر از بانوان نیز نام نویسی کردند و به دنبال برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آنان هستیم.
روش درست امر به معروف و نهی از منکر باید آموز داده شود
آیت الله سیدمحمد سعیدی در این دیدار با تسلیت ایام عزای اهل بیت (ع)، اظهار کرد: این عزاداری ها لبیک به ندای هل من ناصر اباعبدالله (ع) است که یک پیام ماندگار برای تاریخ بود و در همه زمان‌ها باید به این ندا لبیک گفت.وی حرکت اربعین و حضور پرشور مردم در حمایت از نظام اسلامی را در راستای لبیک به ندای هل من ناصر اباعبدالله (ع) دانست و افزود: این پیام امام حسین (ع) تا ظهور ادامه دارد و شرط ماندگاری این پیام بیداری ما است و باید جهادی و بدون هیچ تعللی کار کنیم.
وی با بیان اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر با همکاری همه نهادها انجام شود، گفت: این دو واجب الهی چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری ساز و کار دارد و باید روش‌های درست امر به معروف و نهی از منکر آموزش داده شود.
وی با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر خدا می‌خواهد معروف رایج شود و منکر جمع شود، اظهار کرد: مخاطب شناسی در امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است و بحث آموزش همگانی در امر به معروف و نهی از منکر باید در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401070401786/تشکیل-شورای-امر-به-معروف-در-۴۰-اداره-استان-قم

دکمه بازگشت به بالا